Bijušā Padomju Savienības diktatora Josifa Staļina krūšutēls.

Netālu no Latvijas robežas Krievijā uzstādīts Staļina krūšutēls 10

Ārzemēs
2016. gada 23. februārī 12:37
Krievijas rietumos esošajā Pleskavas apgabalā, kas robežojas ar Latviju un Igauniju, ir uzstādīts bijušā Padomju Savienības diktatora Josifa Staļina krūšutēls, otrdien informēja apgabala Militārās vēstures muzeja-rezervāta direktors Pjotrs Grinčuks.

Staļina kā PSRS Bruņoto spēku virspavēlnieka biste ir uzstādīta uz “Staļina līnijas” Pleskavas apgabala Militārās vēstures muzejā-rezervātā Ostrovas rajona Holmatkas sādžā.

Muzeja direktors pavēstīja, ka biste tika uzstādīta Tēvzemes aizstāvju dienas svinību ietvaros ar Krievijas Militārās vēstures biedrības un tās Pleskavas nodaļas palīdzību un pilnīgu finansiālu atbalstu.

"Mēs nepolitizējam šo notikumu. Tomēr šī cilvēka nopelni kara laikā ir neapstrīdami. Tāpat arī pēckara periodā, kad valsts tika atjaunota pēc visbriesmīgākā kara,” uzsvēra Grinčuks.

Viņš atzīmēja, ka aizsardzības līnija ir nosaukta Staļina vārdā, tāpēc krūšutēls novietots šīs līnijas sākumā.

Muzeja direktors sacīja, ka visa Militāri patriotiskā kompleksa svinīga atklāšana notiks maijā. Komplekss ietver angārus, ilglaicīgu ugunspunktu (DOT) ar ekspozīcijām, Karavīra atbrīvotāja pieminekli ar karavīru apbedījumu un Staļina bisti.

BNS / Foto: Vida Press
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Purva Intas pēdējā vēlēšanās izpildīta. Viņa apglabāta pie savām mājām. FOTO 38
  • Kāpēc atkal jāpagriež pulksteņi, un kam tas ir vajadzīgs 39
  • Liepājniekus izbrīna pārsteidzošs atklājums: pie lidostas uzieti grāvji, kas atgādina lidmašīnu kontūras 18