Izraēlas karavīriem pavēlēts ņemt ieročus līdzi uz mājām.

Izraēlas kareivjiem pavēlēts nēsāt ieročus uz mājām, tātad pat ārpus darba laika 2

Ārzemēs
2016. gada 24. februārī 00:28
Izraēlas karavīri ir saņēmuši pavēli nēsāt ieroci pat ārpus dienesta pienākumu pildīšanas, lai varētu iejaukties palestīniešu uzbrukumu gadījumā, otrdien paziņoja Izraēlas bruņotie spēki.

Šāds lēmums tika pieņemts pēc tam, kad pagājušajā nedēļā lielveikalā Izraēlas okupētajā Jordānas rietumkrastā tika nodurts kāds 21 gadu vecs Izraēlas karavīrs Tuvija Veismans.

Nogalinātā karavīra sieva atklāja Izraēlas medijiem, ka Veismans bija lūdzis augstākstāvošajiem atļauju nēsāt ieroci ārpus dienesta pienākumu veikšanas, tomēr tāda nav dota.

Izraēlas ģenerālštāba priekšnieks ģenerālleitnants Gadi Eisenkots tagad ir "izdevis pavēli, lai karavīri nēsā savus ieročus pat ārpus sava dienesta", tai skaitā dodoties mājās, aģentūrai AFP pavēstīja Izraēlas bruņoto spēku pārstāve.

Iepriekš ieročus karavīri ņemt uz mājām nevarēja, jo pastāvēja bažas, ka tos varētu nozagt un izmantot teroraktu sarīkošanā vai ar tiem varētu izdarīt pašnāvību.

Kopš 1. oktobra, kad uzliesmoja vardarbība Izraēlā un okupētajās teritorijās, pēc aģentūras AFP rīcībā esošās informācijas, dzīvību ir zaudējuši 176 palestīnieši un 27 izraēlieši. Nogalināts arī viens ASV un viens Eritrejas pilsonis.

LETA/Foto: AFP/LETA
Pievienot komentāru

Noteikti izlasi

  • Grūti noticēt, ka tas ir musulmaņu Irānā... tā dzīvo bagātie Teherānas bērni. FOTO 21
  • Modes nedēļā Maskavā tērpus demonstrē modeles ratiņkrēslos 0
  • Divi beļģi Vecrīgā norauj Latvijas karogu un pārlauž tam kātu. VIDEO 33