Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Par zādzībām arestēti 13 vīrieši, bet tikai viens - kāds 26 gadus vecs patvēruma meklētājs no Alžīrijas - ir arestēts aizdomās par seksuāla rakstura uzbrukumu.

Ķelnes policija atzīst: vairums Jaungada nakts seksuālo varmāku nekad netiks notverti 8

Pasaulē
2016. gada 24. februārī 11:55 2016. gada 24. februārī 11:55
Vairums varmāku, kas Ķelnē Jaungada naktī uzbruka sievietēm, iespējams, nekad netiks notverti, atzinis šīs Vācijas rietumdaļas pilsētas policijas priekšnieks Jirgens Matīss.

Novērošanas kameru ieraksti nav pietiekami kvalitatīvi, lai identificētu dzimumnoziegumus, viņš atzina sarunā ar britu raidorganizāciju BBC.

Detektīvi ir identificējuši 75 aizdomās turamos. Vairums ir no Ziemeļāfrikas, un Vācijā viņi iekļuvuši vai nu nelegāli, vai arī lūguši tur patvērumu.

Policija saņēmusi vairāk nekā 500 sūdzību, 40% no tām ir par seksuāla rakstura uzbrukumiem.

"Novērošanas kameru ieraksti nav pietiekami labi, lai skaidri identificētu seksuālus uzbrukumus. Mēs redzam dažas zādzības, bet tas arī ir viss. Mēs paļaujamies uz liecinieku liecībām un upuriem, kas identificē uzbrucējus," sacīja Matīss.

Divi marokāņi un viens tunisietis stāsies tiesas priekšā par zādzībām. Viņi būs pirmie, kam saistībā ar Jaungada nakts uzbrukumiem būs jāatbild tiesā.

Par zādzībām arestēti 13 vīrieši, bet tikai viens - kāds 26 gadus vecs patvēruma meklētājs no Alžīrijas - ir arestēts aizdomās par seksuāla rakstura uzbrukumu.

Matīsa priekšgājējs Volfgangs Alberss tika atbrīvots no amata, šādi sodot viņu par policijas nespēju apturēt masveida uzbrukumus un laupīšanas.

Oficiālā ziņojumā konstatēts, ka Ķelnes policija pieļāvusi "nopietnas kļūdas", jo nav izsaukti papildspēki un pienācīgā veidā informēta sabiedrība.

Vecgada vakarā pie Ķelnes stacijas sapulcējās aptuveni 1000 Ziemeļāfrikas un arābu izcelsmes vīrieši.

Vīrieši nelielās grupās ielenca sievietes, tad viņām izteica draudus un uzbruka, teikts ziņojumā.

Jau vēstīts, Vācijas policija izmeklē aptuveni 1000 iesniegumu par uzbrukumiem sievietēm, kas Vecgada vakarā naktī notika četrās pilsētās Ziemeļreinas-Vestfālenes federālajā zemē, galvenokārt Ķelnē.

Vācijas policija secinājusi, ka vairums aizdomās turamo ir patvēruma meklētāji un nelegālie imigranti no Ziemeļāfrikas.

Ķelnē Jaungada naktī pieredzētie masveida seksuāla rakstura uzbrukumi sievietēm, policijas bezspēcība un valsts lielāko mediju centieni noziegumus noklusēt Vācijas sabiedrībā izraisījuši šoku.

LETA/Foto: EPA/LETA

Citi šobrīd lasa

Akvelīna Līvmane: "Vienmēr atgādinu sev, ka šajā pasaulē esmu radīta tikai vienā eksemplārā"
Ziemas olimpiskajās spēlēs pirmo reizi startēs Nigērija. Tās būs šīs daudzpusīgās meitenes 4
Krāšņi tērpi, polonēze, izsoles... Aizvadīta vērienīgā Labdarības balle 14
Skatīt visus komentārus