16 Foto
Eko pagājušās nedēļas piektdienā nomira no vēža.

Milānā simtiem cilvēku atvadās no izcilā rakstnieka Umberto Eko. FOTO

Ārzemēs
2016. gada 24. februārī 13:34
Simtiem cilvēku otrdien pulcējās pie Sforcas pils Milānā, lai atvadītos no pagājušajā nedēļā mūžībā aizgājušā itāliešu rakstnieka un filozofa Umberto Eko.

Ar baltām rozēm izgreznotais zārks no Eko mājas ar prezidenta apsardzi tika nogādāts uz 15.gadsimta pili. Mūziķi spēlēja baroka mūzikas komponista Arkandželo Korelli sonāti "La Follia", kas bija starp Eko mīļākajiem skaņdarbiem.

"Mūs vienmēr apņēma miers, manam vīram tas ļoti patika," sacīja Eko atraitne Renāte Ramge.

Eko pagājušās nedēļas piektdienā nomira no vēža.

"No viņa klusēšanas varēja noprast, ka viņš lūkojas nebeidzamajā bibliotēkā, ko vienmēr nēsāja sev līdzi," teica Itālijas kultūras ministrs Dario Frančeskini.

Draugi pieminēja divas Eko aizraušanās - viskiju un vārdu spēles, kuras Eko patikušas vienlīdz labi. Bēru ceremonijā viens no Eko mazdēliem piecēlās un pateica, ka lepojoties ar vectēvu.

"Mēs vēl neapzināmies viņa diženumu," norādīja izdevniecības "La Nave di Teseo" vadītāja Elisabeta Sgarbi.

Kā jau ziņots, izdevniecība piektdien laidīs klajā pēdējo Eko grāmatu, kas tika plānota viņa dzīves laikā. "Pape Satan Aleppe. Chronicles of a Liquid Society" ir eseju kolekcija, kas veidota no Itālijas avīzē "L'Espresso" publicētajām Eko slejām.

Grāmatu bija paredzēts izdot maijā, taču pēc rakstnieka nāves tika nolikts ātrāks iznākšanas datums.

"Eko bija novatoriskā klasicisma simbols," uzsvēra Itālijas izglītības ministre Stefānija Džannīni. "To mūsu valsts dod pasaulei. Mēs esam zaudējuši meistaru, taču ne viņa mācības."

 

Kaut arī Umberto Eko tēvs vēlējās, lai dēls studē tieslietas, viņš izšķīrās par labu viduslaiku filozofijas un literatūras studijām Turīnas Universitātē.

1970.gadā viņš tika iecelts par semiotikas profesoru Boloņas Universitātē. Tad Eko arī sāka publicēt traktātus, kuros viņš izklāstīja savas idejas.

Plašāka publika viņu iepazina 1980.gadā līdz ar romāna "Rozes vārds" panākumiem - romāns ir tulkots 43 valodās, un tā tirāža mērāma miljonos eksemplāru.

Eko līdz vecumam turpināja darboties akadēmiskajā jomā un ir sarakstījis vairākus kritikas un lasītāju atzinību iemantojušus darbus, ieskaitot romānus "Fuko svārsts", "Bodolīno" un "Prāgas kapsēta".

LETA / Foto: AFP, EPA/LETA
Pievienot komentāru

Noteikti izlasi

  • Liepājnieks Antons tiesā uzvar "Rimi" un piedzen 200 eiro 7
  • Dzīvnieku mocītājs Kalētu fermā turpina mērdēt lopus 4
  • Policija atradusi deviņus gadus veco Artūru, kurš vakarā nepārnāca mājās 7