foto: EPA/LETA
Vācijā pieaugusi vardarbība pret žurnālistiem, šogad cietuši 28 mediju pārstāvji
Žurnālistiem lielākoties uzbrukts brīžos, kad viņi filmējuši, fotografējuši vai turējuši rokās kameru demonstrāciju vai citu pasākumu laikā.
Pasaulē
2018. gada 20. septembris, 15:56

Vācijā pieaugusi vardarbība pret žurnālistiem, šogad cietuši 28 mediju pārstāvji

LETA

Vācijā pieaugusi vardarbība pret žurnālistiem, sevišķi šogad, kad uzbrukts 28 žurnālistiem, liecina Eiropas Preses un mediju brīvības centra publiskotais ziņojums.

Žurnālistiem lielākoties uzbrukts brīžos, kad viņi filmējuši, fotografējuši vai turējuši rokās kameru demonstrāciju vai citu pasākumu laikā. Vairums uzbrukumu notikuši Vācijas austrumos un uzbrucēji bijuši galēji labēji noskaņoti.

2018.gadā apstiprināti 22 fiziski uzbrukumi, kuros cietuši 28 žurnālisti.

2017.gadā tika reģistrēti tikai pieci uzbrukumi preses pārstāvjiem.

Taču visvardarbīgākais gads žurnālistiem bijis 2015.gads, kad notikuši 43 apstiprināti uzbrukumi.

Centrs atzina, ka tā dati atšķiras no Vācijas Federālās policijas datiem, sevišķi, Saksijas federālajā zemē, kas esot skaidrojams ar atšķirīgām datu ievākšanas metodēm.

Vardarbīgi protesti Vācijas pilsētā Kemnicā

Kemnicā piedalījās aptuveni 6000 cilvēku. Vienlaikus notika tā dēvēto antifašistu rīkota kontrsdemonstrācija, kurā piedalījās aptuveni 100 kreiso radikāļu.

gallery icon
62

Šogad no 22 uzbrukumiem žurnālistiem 13 notikuši Saksijā. Četri uzbrukumi reģistrēti Saksijā-Anhaltē un divi Tīringenē.

Pa vienam uzbrukumam noticis Brandenburgas, Bādenes-Virtembergas un Ziemeļreinas-Vestfālenes federālajās zemēs un Brandenburgā.

Eiropas Preses un mediju brīvības centra ziņojumā norādīts, ka 11 žurnālistiem uzbrukts 1.septembrī protestos Kemnicā.

Ziņojumā teikts, ka daudzos gadījumos uzbrucēji vērsušies pret žurnālistiem nepatikā, ka tiek filmēti vai fotografēti. Pagājušajā mēnesī kāds vīrietis galēji labējo demonstrācijā Drēzdenē iesaistījās vārdiskā sadursmē ar filmēšanas komandu un apsūdzēja to uzbrukumā. Vēlāk noskaidrojās, ka vīrietis strādā Saksijas policijā. Tam nākot atklātībā, viņš no darba aizgāja.

Policijas departaments vēlāk atvainojās, jo policisti demonstrācijas laikā aizturēja žurnālistus uz 45 minūtēm bez pierādījumiem.

Ziņojumā norādīts, ka izplatīti ir arī verbāli uzbrukumi žurnālistiem un draudi, bet par tiem tiek retāk ziņots.

Smagu verbālu uzbrukumu skaits joprojām ir ļoti liels, teikts ziņojumā.

"Gatavība pastrādāt vardarbību, sevišķi, sanākšanās ir pieaugusi, un arī "dusmīgo pilsoņu" gatavība pieciest un leģitimiēt vardarbību pret žurnālistiem ir ievērojama," secināts ziņojumā.

"Visi, kas var tikt identificēti kā žurnālisti šādās sanākšanās, var sagaidīt, ka viņiem tiks atklāti uzbrukts," teikts ziņojumā. Tajā uzsvērts, ka šie atklājumi liecina par briesmām preses brīvībai Vācijā.

Tēmas