Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Ar vēja brāzmām 63 m/s arī Filipīnām tuvojas spēcīga vētra "Mangkhut"; apdraudēti vismaz 5 (!) miljoni cilvēku 2

Pasaulē
14. septembrī 21:58 2018. gada 14. septembrī 21:58
LETA
Filipīnām piektdien pietuvojusies viesuļvētra "Mangkhut", kas jau atnesusi spēcīgu vēju un lietusgāzes valsts ziemeļos un piespiedusi tūkstošiem cilvēku pamest savas mājas, meklējot patvērumu drošākās vietās.

Aviokompānijas līdz svētdienai atcēlušas desmitiem iekšzemes un starptautisko avioreisu. Aptuveni 4000 cilvēku palikuši iesprostoti ostās Filipīnu austrumos un dienvidos, kur tuvojošās vētras dēļ aizliegta jūras satiksme.

No piektdienas apturētas arī mācības skolās un slēgtas valdības iestādes.

"Mangkhut" ir spēcīgākais taifūns, kas šogad skāris Filipīnas. Tā vēja ātrums sasniedz 205 kilometrus stundā (56,9 metrus sekundē), bet brāzmas - 255 kilometrus stundā (62,5 metrus sekundē), ziņo meteorologi.

Viesuļvētra virzās uz rietumiem, ziemeļrietumiem ar ātrumu 20 kilometri stundā un nes sev līdzi 900 kilometru platu lietusmākoņu joslu. Gaidāms, ka Filipīnu ziemeļu provinces tā sasniegs sestdien.

"Visas avārijas brigādes būs gatavībā visu nakti," paziņoja Nacionālās katastrofu risku samazināšanas padomes preses pārstāvis, piebilstot, ka pieejami arī papildspēki, ja tādi būs nepieciešami.

Padome aplēsusi, ka viesuļvētra skars vismaz 5,2 miljonus cilvēku, bet Filipīnu Sarkanais Krusts uzskata, ka vētra varētu ietekmēt līdz desmit miljoniem cilvēku.

Vairāk nekā 800 000 cilvēku ceturtdien tika dots rīkojums gatavoties evakuācijai. Varasiestādes sevišķi satrauc situācija piekrastē, jo vētra var izraisīt līdz sešiem metriem augstus viļņus.

Taču piektdienas rītā evakuācijas centros bija ieradušies tikai 9000 cilvēku, atklāja Nacionālās katastrofu risku samazināšanas padomes preses pārstāvis.

Lai gan "Mangkhut" apdraudētie reģioni arī agrāk ir piedzīvojuši spēcīgas vētras, Filipīnu Sarkanā Krusta priekšsēdētājs senators Ričards Gordons pauda bažas par tuvojošās viesuļvētras plašumu, norādot, ka tās ietekme būs jūtama plašā teritorijā.

Filipīnas katru gadu skar vidēji 20 cikloni, izraisot plūdus, zemes nogruvumus un citas katastrofas. Viena no spēcīgākajām vētrām, kas 21.gadsimtā skārusi Filipīnas, bija viesuļvētra "Haiyan" 2013.gada novembrī. Šajā vētrā dzīvību zaudēja vairāk nekā 6300 cilvēki.

Citi šobrīd lasa

Svin visa Latvija: aplūko, kā Latvijas novadi mirdz simtgades krāsās! 41
FOTO: dvīņu māsas, kas piedzima savienotas, pēc smagas operācijas veiksmīgi atdalītas 4
Vējonis uzrunā pie Brīvības pieminekļa: ideālā Latvija ir mūsu spēkos 49
Tēmas: Filipīnas
Skatīt visus komentārus

Беременная герцогиня Меган поразила глубиной декольте во время выхода в свет

Резидент Comedy Club о семье Масляковых и КВН: «Там мафия, они могут сказать: "У этого мальчика кривые зубы, к черту его!"»