Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
"Forbes" norāda, ka kopumā pasaulē ir 1810 miljardieri.

Publicēts pasaules bagātāko cilvēku saraksts 11

Pasaulē
2016. gada 1. martā 16:13 2016. gada 1. martā 16:13
Datortehnoloģiju uzņēmuma "Microsoft" dibinātājs Bils Geitss trešo gadu pēc kārtas ierindojies žurnāla "Forbes" veidotā ikgadējā pasaules bagātāko cilvēku saraksta augšgalā, viņam apsteidzot Eiropas lielākā apģērbu mazumtirdzniecības uzņēmuma "Inditex" dibinātāju Amansio Ortegu.

Geitsa bagātība šogad novērtēta 75 miljardu dolāru (68,8 miljardu eiro) apmērā, kas ir par 4,2 miljardiem dolāru mazāk nekā pirms gada.

Geitss pēdējo 22 gadu laikā "Forbes" veidotā saraksta galvgalī kopumā atradies 17 reizes.

Otro vietu ar 67 miljardu dolāru bagātību ieņem spānis Ortega, bet trešajā vietā ierindojies amerikāņu investors Vorens Bafets, kura bagātība sasniegusi 60,8 miljardus dolāru.

Tikmēr uz ceturto vietu no pagājušā gada otrās pozīcijas noslīdējis Meksikas telekomunikāciju magnāts Karloss Slims, viņa turībai samazinoties par 27,1 miljardu dolāru - līdz 50 miljardiem dolāru.

Savukārt lielāko lēcienu "Forbes" sarakstā uzrādījis sociālā tīkla "Facebook" dibinātājs un vadītājs Marks Cukerbergs, kā arī ASV interneta tirdzniecības giganta "Amazon" vadītājs Džefs Bezoss, kuri pirmo reizi nonākuši desmitniekā.

Bezoss ar 45,2 miljardu dolāru bagātību no 15.vietas pakāpies uz piekto vietu, bet Cukerbergs ar 44,6 miljardiem dolāru uzlēcis no 16.vietas uz sesto vietu.

"Forbes" norāda, ka kopumā pasaulē ir 1810 miljardieri, salīdzinot ar 1826 miljardieriem pērn.

Šo miljardieru kopējā bagātība gada laikā samazinājusies no 7,05 triljoniem dolāru līdz 6,48 triljoniem dolāru, kas galvenokārt tiek skaidrots ar nepastāvību akciju tirgos.

"Forbes" sarakstā ir arī 198 jaunpienācēji, tostarp 70 no Ķīnas.

LETA / Foto: AFP/LETA

Citi šobrīd lasa

Fotoreportāža: kā tapa un cik izmaksāja Latvijas valsts svētku salūts? 23
Izmeklētājiem jaunumi zviedru žurnālistes Kimas Vallas slepkavības lietā 3
Caur atslēgas caurumu: ieskats Baltkrievijas ciemos, kur 21. gadsimts nav lielā cieņā 13
Skatīt visus komentārus