Aizurētā tiesā izskatījās garlaikota un pat žāvājās.

Maskavā par bērna galvas nogriešanu aizturētā sieviete tiesā žāvājas. FOTO 91

Pasaulē
2016. gada 2. martā 13:18 2016. gada 2. martā 13:18
Maskavā aizturētā sieviete, kura rokās turēja bērnam nogrieztu galvu, trešdien tiesā paziņojusi, ka Allāhs pavēlējis viņai izdarīt šo slepkavību.

Aizdomās turamā, kas identificēta kā Uzbekistānas pilsone Gjuļčehra Bobokulova, tika aizturēta pirmdien pie metro stacijas "Oktjabrskoje poļe" ieejas, staigājam ar bērna galvu rokās. Viņa nekavējoties tika nosūtīta uz tiesu psihiatrisko ekspertīzi.

38 gadus vecā sieviete, kas krievu medijos jau nodēvēta par "asiņaino auklīti", žurnālistiem pirms ieiešanas tiesas zālē sacīja, ka tā rīkoties viņai pavēlējis Allāhs.

"Allāhs sūta otro pravieti, lai nestu miera vēsti," tiesā sacīja Bobokulova. Vienlaikus viņa sūdzējās, ka ir izsalkusi un nomiršot nedēļas laikā.

Tiesa apstiprināja Bobokulovas arestu un piemēroja divus mēnešus ilgu pirmstiesas apcietinājumu, kamēr turpinās izmeklēšana.

Policija cenšas noskaidrot, vai sievietei bijuši līdzzinātāji vai arī viņa darbojusies viena.

Noslepkavotais bērns bija 2011.gadā dzimusi meitenīte vārdā Nastja. Viņa cieta no epilepsijas un mācīšanās grūtībām un tika nogalināta savās mājās.

Bobokulova tiek turēta aizdomās par bērna noslepkavošanu, galvas nogriešanu un dzīvokļa nodedzināšanu.

Šis noziegums ir šokējis citkārt savaldīgos maskaviešus, un cilvēki dodas uz staciju "Oktjabrskoje poļe", lai noliktu tur ziedus un aizlūgtu.

Krievijas televīzijas kanāli atteikušies atspoguļot notikušo. Kremlis to skaidroja ar aizbildinājumu, ka notikušais "droši vien ir pārāk šausmīgs, lai tiktu rādīts televīzijā".

 

Tikmēr Maskavas policija ir izpelnījusies kritiku, jo Bobokulova aptuveni 20 minūtes varējusi netraucēti staigāt pie stacijas ar bērna galvu rokās.

Aculiecinieki ziņoja, ka sieviete draudējusi visus uzspridzināt, bet tīmekļa medijs RBC vēstīja, ka sieviete pirms aizturēšanas kliegusi "Allah Akbar".

Laikraksts "Moskovskij Komsomoļec", atsaucoties uz Uzbekistānas policiju, ziņoja, ka Bobokulova jau 15 gadus cieš no šizofrēnijas.

Savukārt laikraksts "Komsomoļskaja Pravda" vēstīja, ka Bobokulova, kas dzīvojusi ģimenē, kuras bērnus pieskatījusi, pēdējā laikā kļuvusi ļoti reliģioza, pavadījusi daudz laika internetā un nopirkusi lūgšanu paklājiņu.


LETA / Foto: Reuters

Citi šobrīd lasa

"Nekad stulbās diētas neesmu ievērojusi" - jeb atklāti par to, kā ēd supermodeles 2
Divus gadus vecs puisītis kļuvis par 8. upuri, ko nogalinājusi IKEA kumode 52
Sākusies "Origo" biznesa centra celtniecība
Skatīt visus komentārus