Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
63% sieviešu tomēr nav ziņojušas par seksuālo uzmākšanos.

Japānā trešā daļa sieviešu darbavietā piedzīvojušas seksuālu uzmākšanos 2

Pasaulē
2016. gada 2. martā 13:53 2016. gada 2. martā 13:53
Japānā trešdaļa strādājošo sieviešu darbavietā ir piedzīvojušas seksuālu uzmākšanos, lai arī divas trešdaļas no viņām par to nav ziņojušas, liecina otrdien publicētie aptaujas rezultāti.

Japānas Veselības, Darba un Labklājības ministrijas pasūtītā pētījumā tika aptaujātas šobrīd un arī agrāk uz pilnu vai pusslodzi strādājošas sievietes vecumā no 25 līdz 44 gadiem. Kopumā tika saņemti 10 000 atbilžu.

Aptauja tika veikta trīs nedēļu laikā no pagājušā gada septembra līdz oktobrim.

Apmēram 30% sieviešu atbildēja, ka darbavietā ir piedzīvojušas seksuālu uzmākšanos. No pilnas slodzes darbiniecēm šādu uzmākšanos ir piedzīvojuši 35% sieviešu.

63% sieviešu tomēr nav ziņojušas par seksuālo uzmākšanos.

No sievietēm, kuras piedzīvojušas seksuālu uzmākšanos, vairāk nekā puse sūdzējās, ka galvenokārt viņu vīriešu dzimuma kolēģi ir komentējuši viņu izskatu vai vecumu, bet 40% sieviešu esot nepatīkamā veidā fiziski aizskartas.

38% sieviešu darbavietā esot saskārušās ar seksuāla rakstura jautājumiem. Smagākajos gadījumos sievietes esot nepārtraukti aicinātas uz satikšanos vai piedzīvojušas spiedienu stāties seksuālās attiecībās.

Japānas premjerministrs Sindzo Abe vairākkārt ir solījis atbalstīt strādājošās sievietes, lai tādā veidā atdzīvinātu valsts ekonomiku. Viņš ir aicinājis Japānas vadošās kompānijas noteikt mērķrādītājus sieviešu iecelšanai vadošajos amatos.

Arī ekonomisti ir ieteikuši Japānai labāk izmantot izglītoto, bet nepietiekami nodarbināto sieviešu resursus, lai tādā veidā mazinātu demogrāfisko krīzi.

LETA / Foto: Shutterstock

Citi šobrīd lasa

Kas ir kautrīgais itālietis no "Sant Laurent Paris", kurš sievietēm piedāvā tērpties tik atkailinošās drēbēs 1
Lilitas Ozoliņas dzīve bildēs. Izcilajai aktrisei šodien 70 7
Iesaka bioenerģētiķis: praktiskā maģija, kā tikt pie naudas 6
Pievienot komentāru