Gan Ukraina, gan rietumvalstis aicinājušas Maskavu Savčenko atbrīvot, taču Krievijas prezidents Vladimirs Putins paziņojis, ka viņš nevarot iejaukties tiesas darbā.

Krievijas prokurors prasa Ukrainas lidotājai Savčenko 23 gadu cietumsodu 6

Ārzemēs
2016. gada 2. martā 17:24
Krievijas prokurors Rostovas apgabala Doņeckas pilsētas tiesā par divu Krievijas žurnālistu slepkavību apsūdzētajai Ukrainas pilotei Nadijai Savčenko trešdien prasīja piespriest 23 gadus vispārēja režīma soda kolonijā.

"Apsūdzētā atradās bataljona "Aidar" rīcībā, kur noziedzīgi vienojās ar bataljona vadītājiem un tā kaujiniekiem. Noziedzīgā rīcība tika pastrādāta vispārbīstamā veidā," paziņoja prokurors.

Prokurors norādīja, ka motīvs esot bijis naids un nepatika, ko Savčenko esot jutusi pret Ukrainas Luhanskas apgabala iedzīvotājiem un Krievijas pilsoņiem.

Jau vēstīts, ka promaskaviskie kaujinieki sagūstīja Savčenko 2014.gada 17.jūnijā, brīdī, kad viņa netālu no Luhanskas palīdzējusi no kaujas lauka aiznest ievainotos karavīrus, skaidro viņas advokāti. Drīz pēc tam kaujinieki aizveduši Savčenko no Ukrainas un Krieviju, kur nodevuši varasiestādēm.

Sākumā viņa tika apsūdzēta līdzdalībā divu Krievijas žurnālistu nāvē Ukrainas Luhanskas reģionā. Vēlāk apsūdzība tika pārkvalificēta uz smagāku - Savčenko tika tieši apsūdzēta žurnālistu nogalināšanā.

Savčenko savu vainu noliedz, un decembra beigās viņas advokāti iepazīstināja ar dokumentiem, kas liecina, ka brīdī, kad žurnālisti iekļuva mīnmetēju ugunī, Savčenko jau atradās promaskavisko kaujinieku gūstā, kas viņu vēlāk aizveda uz Krieviju.

Gan Ukraina, gan rietumvalstis aicinājušas Maskavu Savčenko atbrīvot, taču Krievijas prezidents Vladimirs Putins paziņojis, ka viņš nevarot iejaukties tiesas darbā.

LETA/Foto: AFP/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Labākie jaunie restorāni Latvijā. TOPS 17
  • Ragaciema Agnese atklāj, kādas problēmas nomoka viņas klientus 77
  • Fotogrāfs, kurš nobildēja lakatā tērpto sievieti uz tilta: "Viņa bija šausmās!" 22