Jaundzimušais princis mātes, tēva un māsas vidū. Princim dots vārds Oskars.

Zviedrijas princese Viktorija dzemdējusi dēlu. Bēbīša pirmais FOTO 10

Ārzemēs
2016. gada 3. martā 10:54
(Papildināta pl.15:31) Zviedrijas troņmantniecei princesei Viktorijai trešdien piedzima dēls, kurš ir viņas otrais bērns un ieņēmis trešo vietu Zviedrijas troņa pretendentu rindā.

"Bērns un Viktorija jūtas ļoti labi,” princeses vīrs princis Dāniels paziņoja reportieriem Karolinskas slimnīcā Stokholmā.

Puisēns nosaukts par Oskaru. Viņu pirmajam bērnam princesei Estellei, kas ir otrajā vietā troņa pretendentu sarakstā, februārī apritēja četri gadi.

Zviedrijas karalim Kārlim XVI Gustafam un viņa sievai karalienei Silvijai tagad ir četri mazbērni, kuriem aprīlī varētu pievienoties piektais.

Princese Viktorija ir karaļa Kārļa XVI Gustava un karalienes Silvijas vecākā meita. Viņa kļuva par kroņprincesi 1980.gadā, kad konstitūcijā tika veikts grozījums, kas paredz, ka par troņmantnieku kļūst monarha vecākais bērns neatkarīgi no dzimuma. 

Kroņprincese Viktorija un viņas līgavainis Dāniels Vestlings salaulājās 2010.gada 19.jūnijā Stokholmas katedrālē.  

Zviedrija  ir konstitucionāla monarhija, kurā karaliskās ģimenes locekļiem ir tikai formāla loma. Karalis Kārlis XVI Gustafs ir valsts galva, bet viņa pilnvaras aprobežojas ar reprezentatīviem un ceremoniāliem pienākumiem.

BNS/Foto: Facebook

Izlasi

Māsa atklāj talantīgā aktiera Hīta Ledžera patieso nāves iemeslu 4
Latvijas hokeja izlase pirms čempionāta atpūšas kopā ar ģimenēm un bungo 1
Advokāte Īrijā ar dažām fotogrāfijām izjauc latvieša Jāņa mēģinājumu piedzīt 120 000 eiro 25
Skatīt visus komentārus