Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Cilvēki Tenesī štatā sēro par nāvessodu vīrietim, kurš izvaroja un noslepkavoja 7 gadus vecu meiteni 53

Ārzemēs
10. augustā 08:27 2018. gada 10. augustā 08:27 | Papildināts, 10. augustā 13:12
Jauns.lv / LETA
ASV Tenesī štatā ceturtdien izpildīts kopš 2009.gada pirmais nāvessods, ar augstāko soda mēru sodot par bērna izvarošanu un noslepkavošanu notiesāto Biliju Reju Airiku.

Nāvessods tika izpildīts, veicot nāvējošu injekciju. Pirms tam Augstākā tiesa bija noraidījusi lūgumu par nāvessoda atlikšanu.

"Es tikai gribēju pateikt, ka man ir tiešām žēl. Un tas... tas ir viss," sacīja Airiks, pirms cietuma amatpersonas Našvilā, Tenesī štatā, sāka nāvessoda procedūru. Plkst.19.48 tika paziņots, ka viņš ir miris, preses konferencē apliecināja amatpersonas.

Ar nāvi sodītais Airiks cietumā atradās kopš 1986.gada. (Foto: REUTERS/SCANPIX)

Airiks bija pirmais notiesātais kopš 2009.gada, kuram Tenesī izpildīts nāvessods. ASV Augstāka tiesa noraidīja lūgumu par nāvessoda atlikšanu. Advokāti bija pauduši bažas, ka notiesātajam var rasties sajūtas, ka viņš "sadeg dzīvs".

Airiks 1986.gadā tika notiesāts par par septiņus gadus vecās Polas Daieres izvarošanu un nogalināšanu. Viņa advokāti skaidroja, ka Airiks ilgstoši sirdzis ar smagu garīgu slimību.

Citi šobrīd lasa

Kāpēc princesi Šarloti vienmēr ģērbj kuplās kleitiņās ar paaugstinātu viduslīniju? 15
Pauls spēlē Pugačovai un Galkinam... Un tad pie klavierēm piesēdās primadonnas dēls! 17
Policiste studentes Sintijas Bāliņas mīklainās nāves izmeklēšanā nav ievērojusi likumu 5
Tēmas: ASV
Skatīt visus komentārus

Появились новые доказательства беременности герцогини Меган 1

"В Латвии я Человек, имеющий права и свободы, здесь нет коррупции, все равны перед законом": российский иммигрант нашел духовные ценности в Риге 2