Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X

Polijas policija veic kratīšanu vēl viena bijušā komunista mājā 1

Pasaulē
2016. gada 4. martā 22:25 2016. gada 4. martā 22:25
Polijas policija Gdaņskā veikusi kratīšanu vēl viena kādreizējā komunista mājā, piektdien ziņo Polijas Radio, norādot, ka tā ir trešā šāda veida operācija pēdējo trīs nedēļu laikā.

Kratīšanu 92 gadus vecā profesora Leha Kobiliņska mājā vadīja Nacionālā piemiņas institūta (IPN) prokurori, un tās mērķis acīmredzot ir atgūt komunistiskā marionešu režīma slepeno dienestu dokumentus.

Tomēr pēc sešu stundu ilgās kratīšanas policijai tā arī neizdevās neko atrast.

Kobiliņskis, kas bija komunistiskās Polijas Apvienotās strādnieku partijas (PZPR) biedrs no 1957.gada līdz 1987.gadam, no 1986.gada līdz 1989.gadam bija Polijas Valsts padomes Konsultatīvās padomes loceklis.

Profesors ceturtdien žurnālistiem pavēstīja, ka IPN meklē dokumentus, kurus viņam pirms 17 gadiem it kā iedevis ģenerālis Edvīns Rozlubirskis, kas karastāvokļa laikā, kuru Polijā 1981.gadā ieviesa toreizējais komunistiskais marionešu režīms, cenšoties apslāpēt neatkarīgās arodapvienības "Solidaritāte" vadīto antikomunistisko kustību, bija valsts aizsardzības komitejas (KOK) loceklis.

Kobiliņskis apgalvoja, ka viņam šādu dokumentu nekad nav bijis.

Kā ziņots, 16.februārī IPN darbinieki veica kratīšanu 2015.gada novembrī mirušā komunistiskā marionešu režīma bijušā iekšlietu ministra Česlava Kiščaka mājā. Kratīšanas laikā tika konfiscēti vairāki kilogrami dokumentu, tostarp arī saistībraksts par sadarbību ar komunistu slepenajiem dienestiem, ko it kā savulaik parakstījis "Solidaritātes" līderis un pirmais atjaunotās Polijas prezidents Lehs Valensa.

Valensa noliedzis, ka jebkad būtu parakstījis šādu saistībrakstu, un aicinājis tā pārbaudei pieaicināt starptautiskus ekspertus.

29.februārī Polijas varasiestādes veica kratīšanu komunistiskā režīma pēdējā līdera Voiceha Jaruzeļska atraitnes mājā un atsavināja vairākas kastes ar dokumentiem.

Kā vēsta liberālais laikraksts "Gazeta Wyborcza", IPN kopumā gatavojoties veikt kratīšanas 21 komunistiskā režīma bijušās amatpersonas mājās.

LETA

Citi šobrīd lasa

Dumpinieku Ansi Bērziņu cietumā Čehijā vaino uzbrukumā sargam un vienīgo no visiem pārvadā rokudzelžos 56
KNAB soda Rēzeknes novada pagastveci, kurš gribējis maksāt prēmiju savai sievai 9
Skaistumkonkursā "Mis Pasaule" uzvar medicīnas studente no Indijas 4
Pievienot komentāru