"Iespējams, pagaidām jūs pilnībā nepārvaldāt valodu, bet jūs zināt kopīgos noteikumus," bēgļus iedrošināja Vācijas kanclere.

Merkele: komandu sports var palīdzēt integrēt bēgļus Vācijas sabiedrībā 73

Ārzemēs
2016. gada 5. martā 18:28
Bēgļi Vācijas sabiedrībā labāk integrēties varētu, spēlējot komandu sporta spēles, piemēram, futbolu vai handbolu, sestdien paziņoja Vācijas kanclere Angela Merkele.

"Kad vien treneri ir gatavi, ka vien instruktori ir gatavi, dot iespēju arī tiem cilvēkiem, kas pie mums ierodas kā bēgļi, tas ir jāizmanto," iknedēļas uzrunā teica Vācijas kanclere.

"Tieši komandu sporta veidi atšķiras ar to, ka cilvēkiem tajos ir jāturas kopā," viņa piebilda un uzrunāja bēgļus, sakot, ka "iespējams, pagaidām jūs pilnībā nepārvaldāt valodu, bet jūs zināt kopīgos noteikumus".

"Komandas strādā vienota mērķa vārdā, Merkele sacīja un uzsvēra, ka tas vairo spēku un pašpārliecinātību, kas ir priekšnosacījumus, lai iekļautos jaunā sabiedrībā.

Pērn Vācijā ieradās vairāk nekā viens miljons migrantu, no kuriem lielākā daļa ieradās no konfliktu pārņemtās Sīrijas, Irākas un Afganistānas. Tik liels bēgļu skaits ir radījis diskusijas, vai valsts spēj integrēt tik daudz jaunpienācēju.

LETA/ Foto: AFP/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Slimnīcā blakus palātās piedzimst puika un meitene. Izrādās, viņus kaut kas vieno! 10
  • Lietuvu satriec vēl viens zvērīgs noziegums - nošauti 4 ģimenes locekļi 13
  • 500 Latvijas karavīru piedalās mācībās. IESPAIDĪGI FOTO 5