"Iespējams, pagaidām jūs pilnībā nepārvaldāt valodu, bet jūs zināt kopīgos noteikumus," bēgļus iedrošināja Vācijas kanclere.

Merkele: komandu sports var palīdzēt integrēt bēgļus Vācijas sabiedrībā 73

Pasaulē
2016. gada 5. martā 18:28 2016. gada 5. martā 18:28
Bēgļi Vācijas sabiedrībā labāk integrēties varētu, spēlējot komandu sporta spēles, piemēram, futbolu vai handbolu, sestdien paziņoja Vācijas kanclere Angela Merkele.

"Kad vien treneri ir gatavi, ka vien instruktori ir gatavi, dot iespēju arī tiem cilvēkiem, kas pie mums ierodas kā bēgļi, tas ir jāizmanto," iknedēļas uzrunā teica Vācijas kanclere.

"Tieši komandu sporta veidi atšķiras ar to, ka cilvēkiem tajos ir jāturas kopā," viņa piebilda un uzrunāja bēgļus, sakot, ka "iespējams, pagaidām jūs pilnībā nepārvaldāt valodu, bet jūs zināt kopīgos noteikumus".

"Komandas strādā vienota mērķa vārdā, Merkele sacīja un uzsvēra, ka tas vairo spēku un pašpārliecinātību, kas ir priekšnosacījumus, lai iekļautos jaunā sabiedrībā.

Pērn Vācijā ieradās vairāk nekā viens miljons migrantu, no kuriem lielākā daļa ieradās no konfliktu pārņemtās Sīrijas, Irākas un Afganistānas. Tik liels bēgļu skaits ir radījis diskusijas, vai valsts spēj integrēt tik daudz jaunpienācēju.

LETA/ Foto: AFP/LETA

Citi šobrīd lasa

Pasažieri no Pērtas piedzīvo šausmas lidojumā. Pilots viņiem ieteica lūgties 16
"Mūsu zeme, Latvija!" Dāvis Bertāns gaumīgi paziņo, ka spēlēs izlasē 7
"Viņš lūdza apskāvienu un izglāba man dzīvību." Pašnāvniece pateicas savam glābējam 6
Skatīt visus komentārus