Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Somijas grupa, kas nosaukta senskandināvu mitoloģijas augstākā dieva Odina vārdā, paziņojusi, ka tās mērķis ir aizsargāt iedzīvotājus no imigrantiem, patrulējot ielās.

Igaunijā oficiāli reģistrē kustību "Odina kareivji" 6

Pasaulē
2016. gada 8. martā 17:54 2016. gada 8. martā 17:54
Igaunijas uzņēmumu reģistrā veiks ieraksts par nekomerciālas organizācijas "Soldiers of Odin Estonia" ("Odina kareivji Igaunijā") izveidi, kas nozīmē juridisku Somijā izveidotās aktīvistu grupas "Odina kareivji" atzara Igaunijā atzīšanu, otrdien vēstīja laikraksts "Postimees".

Organizācijas darbības joma reģistrā norādīta pilsonisko un noteiktu sabiedrības grupu tiesību aizstāvēšana un saglabāšana.

Statūtos kā viens no galvenajiem organizācijas uzdevumiem noteikts drošības līmeņa celšana sabiedrībā, noziedzības novēršana, drošas dzīves vides izveide, sabiedrības interešu aizstāvība drošības garantēšanā.

Izveidotajā organizācijā var iestāties personas, kas sasniegušas vismaz 21 gada vecumu. Statūtos nav norādīta organizācijas attieksme pret personu ar kriminālu pagātni iesaisti.

Somijas grupa, kas nosaukta senskandināvu mitoloģijas augstākā dieva Odina vārdā, paziņojusi, ka tās mērķis ir aizsargāt iedzīvotājus no imigrantiem, patrulējot ielās. "Odina kareivji" darbību sāka pēc tam, kad tika saņemta pirmā informācija par migrantu uzbrukumiem sievietēm Eiropā. Grupa paplašinās arī Norvēģijā.

Grupa ir izvērsusi darbību Igaunijā, neskatoties uz to, ka valstī ir ļoti maz imigrantu. Tomēr Igaunijas varas iestāžu attieksme pret "Odina kareivjiem" ir noraidoša. Iepriekš valdības un tiesībsargājošo institūciju vadības pārstāvji paziņoja, ka organizācijas sludināto mērķu sasniegšanai ir policija un zemessardzes organizācija "Kaitseliit".

Policijā un "Kaitseliit" var iesaistīties cilvēki bez kriminālas pagātnes, bet "Postimees" dati liecina, ka "Odina kareivju" Igaunijas atzara "Facebook" lapā atbalstu organizācijai izteicis 181 cilvēks, kas iepriekš ir bijis krimināli sodīts vai pašlaik izcieš sodu saistībā ar kriminālapsūdzībām.

Igaunijas premjerministrs Tāvi Reivass  iepriekš noraidīja kritiku par valstī veidojamo organizāciju cīņai pret bēgļiem.

"Mums ir ļoti nopietni jāizturas pret pazīmēm, kas no Igaunijas atbaida ārvalstniekus, tostarp tūristus, darbiniekus un studentus," teica premjers un uzsvēra, ka "nevar pievērt acis" uz "pašpasludinātu cilvēku bandu ar rungām", kas "nekritiski biedē visus ārvalstniekus".

BNS / Foto: AFP/LETA

Citi šobrīd lasa

Kopā jau 70 gadus. Karalienei Elizabetei un princim Filipam šodien īpaša diena 23
Slimnīcā kritiskā stāvoklī nokļuvis Latvijas izlases futbolists Vardanjans 2
Saimniekšova Jānis izvēlas bravūrīgo Evitu, kura viņu nosauca par sliņķi 5
Skatīt visus komentārus