Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Aptumsums Indonēzijā ilga apmēram trīs stundas, bet pilnīgs aptumsums bija redzams tikai no pusotras līdz trim minūtēm atkarībā no vērotāju atrašanās vietas.

Indonēzijā novēro pilnīgu Saules aptumsumu. FOTO

Pasaulē
2016. gada 9. martā 08:37 2016. gada 9. martā 08:37
Indonēzija trešdien piedzīvoja pilnīgu Saules aptumsumu, kuru ar sajūsmu uztvēra debesu vērotāji, savukārt musulmaņi lūdza Allāhu un ciltis izpildīja rituālus.

Mēness pulksten plkst.6.19 (plkst.1.19 pēc Latvijas laika) sāka pārvietoties starp Zemi un Sauli, un apmēram stundu pēc tam valsts rietumu rajonos kļuva redzams pilnīgs aptumsums.

Pēc tam Saule pilnīgi satumsa plašā lokā tieši virs Indonēzijas, pirms aptumsums sāka virzīties pāri Klusajam okeānam.

Daļēji aptumsumi bija redzami arī citur Āzijā un Austrālijā, un astronomijas entuziasti pulcējās uz jumtiem, pludmalēs un observatorijās, lai kļūtu par šīs parādības lieciniekiem.

Desmitiem tūkstoši ārvalstu un Indonēzijas tūristu devās uz labākajām vērošanas vietām, un tika rīkoti īpaši pasākumi, tostarp festivāls, skrējieni un pūķu laivu sacensības.

Aptumsums Indonēzijā ilga apmēram trīs stundas, bet pilnīgs aptumsums bija redzams tikai no pusotras līdz trim minūtēm atkarībā no vērotāju atrašanās vietas.

Dažas Indonēzijas ciltis aptumsumu uztvēra ar satraukumu. Borneo salā dajaku ciltis veica īpašu rituālu, lai Saule, kuru viņi uzskata par dzīvības avotu, nepazustu pavisam.

Daudziem musulmaņiem aptumsums bija garīgs piedzīvojums, un liels skaits islāmticīgo devās uz īpašām lūgšanām mošejās.

Pilnīgs aptumsums bija redzams 12 no 34 Indonēzijas provincēm Sumatras, Borneo, Sulavesi salās un Moluku arhipelāgā.

Pilnīgs Saules aptumsums iepriekš bija noticis 2015.gada 20.martā, bet to varēja redzēt tikai Dānijai piederošajās Fēru salās un Norvēģijai piederošajā Špicbergenas (Svalbāras) arhipelāgā.

 


LETA / Foto: AFP, EPA/LETA

Citi šobrīd lasa

FOTOREPORTĀŽA: Latvijas labākie skatuves mākslinieki ierodas uz “Spēlmaņu nakts” ceremoniju 31
Dejoja visi! Aktieri jandalē "Spēlmaņu nakts" ballītē 23
Pēc lēmuma pārsūdzēšanas par draudzenes slepkavību paralimpiskā zvaigzne Pistoriuss saņem daudz ilgāku cietumsodu 5
Pievienot komentāru