Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Mārtins, kurš kļuva par "Beatles" producentu pēc grupas demo ieraksta noklausīšanās 1962.gadā, bija tik svarīgs grupas panākumu nodrošināšanā, ka tika iesaukts par "piekto bītlu".

Miris "piektais bītls" Džordžs Mārtins

Pasaulē
2016. gada 9. martā 10:02 2016. gada 9. martā 10:02
Britu mūzikas producents Džordžs Mārtins, kurš pārvērta grupu "Beatles" ("Bītli") par vislabāk pārdoto grupu mūzikas vēsturē, ir miris 90 gadu vecumā, trešdien paziņoja šīs grupas bundzinieks Ringo Stārs.

"Lai Dievs svētī Džordžu Mārtinu, mieru un mīlestību [viņa sievai] Džūdijai un viņa ģimenei, ar mīlestību Ringo un Bārbara. Džordža [mums] pietrūks," Stārs ierakstīja mikroblogu vietnē "Twitter", turpat ievietojot melnbaltu fotogrāfiju, kur bītli redzami kopā ar Mārtinu.

Mārtins, kurš kļuva par "Beatles" producentu pēc grupas demo ieraksta noklausīšanās 1962.gadā, bija tik svarīgs grupas panākumu nodrošināšanā, ka tika iesaukts par "piekto bītlu".

Mārtins piedzima 1926.gadā Londonā galdnieka ģimenē. Pēc piedalīšanās Otrajā pasaules karā viņš mācījās prestižajā Gildholas Mūzikas skolā un sāka spēlēt Londonas bāros un klubos.

Viņa pirmā darbavieta bija raidsabiedrības BBC mūzikas bibliotēkā.

Mārtins vēlāk sāka strādāt ierakstu kompānijas EMI filiālē "Parlophone" un 1955.gadā kļuva par tās vadītāju.

Pirmoreiz noklausoties bītlu ierakstu 1962.gadā, Mārtins ātri nojauta viņu radošo potenciālu.

"Man viņi patika arī kā cilvēki, un es biju pārliecināts, ka mums ir hitu grupas dotības," kādā intervijā popmūzikas žurnālam "Melody Maker" sacīja Mārtins.

"Kā komponisti viņi neizcēlās. Viņi nebija man parādījuši, ka vispār spētu kaut ko uzrakstīt," viņš piebilda.

Grupas pirmais singls "Love Me Do", kas 1962.gada oktobrī iekļuva hitu tabulu 4.vietā, "bija samērā vājš, bet tas bija viss, ko mēs spējām izdarīt", stāstīja Mārtins.

Nākamā dziesma "Please Please Me" jau iekļuva hitu tabulu 2.vietā, bet dziesma "From Me To You" 1963.gada aprīlī kļuva par pirmo šīs grupas dziesmu hitu tabulu virsotnē.

Mārtins arī komponēja mūziku bītlu filmām "A Hard Day's Night" un "Yellow Submarine".

Pēc grupas izjukšanas Mārtins uzcēla ierakstu studiju "Air Studios" Karību jūras salā Monseratā un sāka strādāt ar citiem māksliniekiem, tostarp Bobu Dilanu, Stingu un Eltonu Džonu.

Viņš arī ierakstīja divus no eksbītla Pola Makartnija solo albumiem - "Tug of War" un "Pipes of Peace".

 

BNS / Foto EPA/LETA

Citi šobrīd lasa

Super lēts dzīvoklis Rīgas centrā - neuzķeries! Sludinājumu portālā uzdarbojas krāpnieki 11
FOTO: uzspridzināta viena no ASV slavenākajām sporta būvēm 3
Slimnīcā kritiskā stāvoklī nokļuvis Latvijas izlases futbolists Vardanjans
Pievienot komentāru