Kopš konflikta sākuma 2011.gada martā Sīrijā nogalināti vairāk nekā 270 000 cilvēku un vairāk nekā puse no 22,4 miljoniem Sīrijas iedzīvotāju bijuši spiesti pamest savas mājas vai doties bēgļu gaitās uz ārvalstīm.

Sīrijas pilsoņkara piektais gads bijis līdz šim ļaunākais 32

Pasaulē
2016. gada 11. martā 08:42 2016. gada 11. martā 08:42
Sīrijas pilsoņkara piektais gads bijis visļaunākais, piektdien publiskotā ziņojumā secinājušas 30 palīdzības organizācijas.

Sīrijā aizvadītā gada laikā nogalināti vismaz 50 000 cilvēku, par 1,5 miljoniem palielinājies to cilvēku skaits, kam nepieciešama humānā palīdzība, un gandrīz miljons sīriešu bijuši spiesti pamest savas mājas, norādīts ziņojumā.

"Sīrijas konflikta piektais gads cilvēkiem bijis līdz šim ļaunākais, karojošajām pusēm turpinot izraisīt haosu, bloķēt palīdzību un pakļaujot aplenkuma stāvoklim arvien vairāk kopienu," norādīts ziņojumā.

Tajā teikts, ka Sīrijā, kura tagad iestājies daļējs pamiers, aizvadītajā gadā daļēji vai pilnībā iznīcinātas aptuveni 200 000 māju, kas ir par 20% vairāk nekā 2014.gadā.

2015.gadā Sīrijā ārpus skolas palikuši vēl 400 000 bērnu, bet kopumā mācību iestādes neapmeklē vairāk nekā divi miljoni skolas vecuma bērnu. Par 44% pieaudzis arī uzbrukumu skaits valsts slimnīcām un citām veselības aprūpes iestādēm.

Ziņojuma veidošanā piedalījušās gan starptautiskās, gan Sīrijas palīdzības organizācijas, tostarp "Oxfam", "CARE International", Sīrijas organizācijas SAMS un "Big Heart".

Ziņojumā norādīts, ka 2015.gadā arī bijis salīdzinoši grūtāk piegādāt humāno palīdzību Sīrijas teritorijā.

LETA/Foto: EPA/LETA

Citi šobrīd lasa

"Mūsu zeme, Latvija!" Dāvis Bertāns gaumīgi paziņo, ka spēlēs izlasē 7
"Viņu pasargāja eņģeļi." Brīnumaini izglābjas bērns, kad auto Daugavpilī taranē māju 19
Jāņos noslīkušā puiša draudzene atklāj dīvainus nelaimes apstākļus
Skatīt visus komentārus