33 Foto
Šis ir trešais terorakts Ankarā piecu mēnešu laikā un ir noticis rajonā netālu no premjerministra biroja, parlamenta un ārvalstu vēstniecībām.

Teroraktā Turcijas galvaspilsētā nogalināto skaits pieaug līdz 37 cilvēkiem. FOTO

Ārzemēs
2016. gada 14. martā 16:42
Sprādzienā, kuru svētdienas vakarā Turcijas galvaspilsētā Ankarā sarīkoja viens vai divi teroristi pašnāvnieki, nogalināto skaits ir pieaudzis līdz 37 cilvēkiem, un tajā arī ievainoti 122 cilvēki, pirmdien paziņoja amatpersonas.

Sprādziens notika autobusu pieturā pie Kizilaja laukuma, un tajā izdega autobusi un tika nodarīti postījumi tuvākajiem veikaliem.

Amatpersonas sacīja, ka eksplodējusi ar sprāgstvielām piekrauta vieglā automašīna, kuru vadīja viens vai divi teroristi pašnāvnieki, ar to ietriecoties autobusā.

Šis ir trešais terorakts Ankarā piecu mēnešu laikā un ir noticis rajonā netālu no premjerministra biroja, parlamenta un ārvalstu vēstniecībām. ASV vēstniecība piektdien bija brīdinājusi par iespējama terorakta plānu Ankaras centrā, iesakot ASV pilsoņiem izvairīties no šī rajona.

Neviens grupējums vēl nav uzņēmies atbildību par šo teroraktu, bet premjerministrs Ahmets Davutolu paziņoja, ka izmeklētāji seko solīdiem pavedieniem.

"Mums ir konkrēta informācija par teroristu grupējumu, kas organizējis šo uzbrukumu. Mums drīz būs izmeklēšanas rezultāti, un mēs tos paziņosim atklātībai," sacīja premjers.

30 cilvēki gāja bojā notikuma vietā un vēl septiņi nomira slimnīcā, paziņoja veselības ministrs Mehmets Muezinolu pēc premjera sasauktas ministru un drošības amatpersonu sanāksmes. Viņš piebilda, ka bojāgājušo skaitā ir ietverts arī vismaz viens terorakta rīkotājs.

No 122 ievainotajiem 16 ir guvuši nopietnus ievainojumus.

Sprādziena brīdī 20 metrus no tā atradās Austrālijas vēstnieks Džeimss Larsens savā automobilī.

Tiesnesis Ankarā aizliedza izplatīt informāciju par šo teroraktu internetā, sevišķi sociālo mediju vietnēs.

17.februārī Ankarā pašnāvnieku teroristu sarīkotā uzbrukumā armijas autobusu kolonnai tika nogalināti 29 cilvēki. Atbildību par šo uzbrukumu uzņēmās ar Turcijā aizliegto Kurdistānas Strādnieku partiju (PKK) iespējami saistīts kaujinieku grupējums "Kurdistānas Brīvības piekūni" (TAK).

 

LETA/Foto: EPA/LETA
Pievienot komentāru

Noteikti izlasi

  • Parisa Hiltone apstiprina, ka atradusi Īsto. FOTO 3
  • Kas ir sievietes, kuras izdara abortus? Atklāti par to 125
  • Čikāgā mūžībā pavadīts Alberts Legzdiņš 16