Viesmīlēm Somijā jāsamaksā 3000 eiro kompensācija par čigānu diskrimināciju - viņas lika cilvēkiem par ēdienu norēķināties priekšapmaksā.

Seši čigāni Somijā ienāca paēst restorānā. Viesmīlēm tas beidzās skaudri 45

Ārzemēs
2016. gada 15. martā 10:18
Divām viesmīlēm, kas Somijā atzītas par vainīgām sešu čigānu (romu) diskriminācijā, par to ir jāsamaksā kompensācija 3000 eiro apmērā, kā arī naudassods, ziņo Somijas sabiedriskā raidkompānija “yle”.

Sodu piesprieda Somijas Dienvidrietumu apgabala tiesa par incidentu, kas pirms gada bija noticis kādā restorānā Turku pilsētā.

2015.gada martā seši čigāni ienāca šajā restorānā paēst. Viesmīles pieprasīja, lai viņi samaksātu par savu maltīti iepriekš, bet citiem restorāna apmeklētājiem šāda prasība netika izvirzīta.

Tiesa uzklausīja liecību, ka viesmīles esot teikušas šiem klientiem, ka restorāna politika paredz čigāniem samaksāt iepriekš, bet vēlāk esot atsaukušas teikto.

Tiesa atzina viesmīles par vainīgām diskriminācijā uz pavalstniecības vai etniskās izcelsmes pamata un piesprieda viņām naudassodus attiecīgi 320 un 220 eiro apmērā. Tiesa arī nolēma, ka viņām jāsamaksā sešiem cietušajiem klientiem kompensācija pavisam 3000 eiro apmērā.

Restorāna īpašnieks netika atzīts par atbildīgu šajā lietā un tika attaisnots.

Tiesa savā lēmumā paziņoja, ka restorāna direkcija bija devusi norādījumu viesmīlēm izturēties diskriminējošā veidā pret čigāniem. Tā kā īpašnieks nepiedalījās restorāna ikdienas darbībā un nestrādāja tieši ar personālu, apsūdzības viņam tika atceltas.   

BNS/Foto: Shutterstock
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Parisa Hiltone apstiprina, ka atradusi Īsto. FOTO 4
  • Kas ir sievietes, kuras izdara abortus? Atklāti par to 130
  • Viņu zākāja visa pasaule: patiesība par sievieti lakatā uz Londonas tilta 13