Sīrijā 27.februārī stājās spēkā pamiers, tomēr tas neattiecas uz grupējumiem, kurus ANO atzinusi par teroristu organizācijām, tādiem kā "Islāma valsts" un "Al Nusra".

Sīrija miera sarunās nesaskata "nekādu progresu", kritizē ANO vidutāju 2

Pasaulē
2016. gada 19. martā 21:13 2016. gada 19. martā 21:13
Aizvadītā nedēļa Sīrijas miera sarunās bijusi neauglīga, sestdien atzina Sīrijas valdības delegācijai tuvs avots.

"Pēdējo piecu dienu laikā mēs neesam redzējuši nekādu progresu," sacīja avots, veltot pārmetumus ANO vidutājam Stafanam de Misturam par to, ka viņš pieprasījis Damaskai atklāt detalizētu pārejas stratēģiju.

"De Misturam nav tiesību vērst spiedienu ne pret vienu. Viņš ir vidutājs diskusijās, un viņš nedrīkstētu pieslieties nevienai no pusēm," piebilda avots.

Sīrijas valdībai tuvais laikraksts "Al Watan" jau iepriekš norādīja, ka sarunām nav "nekādu būtisku rezultātu".

De Mistura piektdien atzina, ka viņam sarunās, kas atsāksies pirmdien, "joprojām jāveic lieli attālumi" starp Sīrijas valdību un Saūda Arābijas atbalstīto opozīcijas Augstāko sarunu komiteju.

Sīrijas delegācijas vadītājs Bašars al Džaafari piektdien pēc sarunām sacīja, ka Damaska izklāstījusi "krīzes politiskā atrisinājuma pamatprincipus".

Pilsoņkarš Sīrijā notiek kopš 2011.gada un sadrumstalojies daudzās frontēs starp kurdu spēkiem, mērenajiem un radikālajiem sunnītu nemierniekiem, valdības karaspēku un tai lojāliem paramilitāriem formējumiem. Karā dzīvību zaudējuši jau vairāk nekā 270 000 cilvēku.

Sīrijā 27.februārī stājās spēkā pamiers, tomēr tas neattiecas uz grupējumiem, kurus ANO atzinusi par teroristu organizācijām, tādiem kā "Islāma valsts" un "Al Nusra".

LETA/Foto: AFP/LETA

Citi šobrīd lasa

Dekora feja Baiba Prindule: "Savā mājā visvairāk es mīlu... gultu"
Briti paguruši no poļu, lietuviešu un latviešu iebraucējiem - uzurpēts bizness, zemas prasības, slepkavības 140
Uz ielas atrod piedzērušos 12 gadus vecu zēnu. Viņu nevarēja pat pamodināt... 1
Pievienot komentāru