Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Sīrijā 27.februārī stājās spēkā pamiers, tomēr tas neattiecas uz grupējumiem, kurus ANO atzinusi par teroristu organizācijām, tādiem kā "Islāma valsts" un "Al Nusra".

Sīrija miera sarunās nesaskata "nekādu progresu", kritizē ANO vidutāju 2

Pasaulē
2016. gada 19. martā 21:13 2016. gada 19. martā 21:13
Aizvadītā nedēļa Sīrijas miera sarunās bijusi neauglīga, sestdien atzina Sīrijas valdības delegācijai tuvs avots.

"Pēdējo piecu dienu laikā mēs neesam redzējuši nekādu progresu," sacīja avots, veltot pārmetumus ANO vidutājam Stafanam de Misturam par to, ka viņš pieprasījis Damaskai atklāt detalizētu pārejas stratēģiju.

"De Misturam nav tiesību vērst spiedienu ne pret vienu. Viņš ir vidutājs diskusijās, un viņš nedrīkstētu pieslieties nevienai no pusēm," piebilda avots.

Sīrijas valdībai tuvais laikraksts "Al Watan" jau iepriekš norādīja, ka sarunām nav "nekādu būtisku rezultātu".

De Mistura piektdien atzina, ka viņam sarunās, kas atsāksies pirmdien, "joprojām jāveic lieli attālumi" starp Sīrijas valdību un Saūda Arābijas atbalstīto opozīcijas Augstāko sarunu komiteju.

Sīrijas delegācijas vadītājs Bašars al Džaafari piektdien pēc sarunām sacīja, ka Damaska izklāstījusi "krīzes politiskā atrisinājuma pamatprincipus".

Pilsoņkarš Sīrijā notiek kopš 2011.gada un sadrumstalojies daudzās frontēs starp kurdu spēkiem, mērenajiem un radikālajiem sunnītu nemierniekiem, valdības karaspēku un tai lojāliem paramilitāriem formējumiem. Karā dzīvību zaudējuši jau vairāk nekā 270 000 cilvēku.

Sīrijā 27.februārī stājās spēkā pamiers, tomēr tas neattiecas uz grupējumiem, kurus ANO atzinusi par teroristu organizācijām, tādiem kā "Islāma valsts" un "Al Nusra".

LETA/Foto: AFP/LETA

Citi šobrīd lasa

Šī mežonīgā ģimene nesūta savus 7 bērnus skolā, ļauj viņiem visu un par rezultātu priecājas 90
Trampa jaunākais dēls sen nebija redzēts publiski, un tagad izrādās, ka viņš jau pāraudzis mammu. FOTO 12
Pasakaini skaista Šveices ciematiņa pašvaldība gatava maksāt 33 tūkstošus tiem, kas tur gribētu dzīvot 6
Pievienot komentāru