Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
37 gadus veco lidmašīnas kapteini mājās gaidīja nesen apņemta sieva, un pēc dažām nedēļām pasaulē jānāk abu pirmdzimtajam. Diemžēl pilots ir viens no 62 aviokatastrofā bojā gājušajiem.

Pilotu kabīnē panikas nebija. Atklājas jaunas detaļas par traģisko "FlyDubai" reisu. FOTO. VIDEO 34

Pasaulē
2016. gada 20. martā 12:20 2016. gada 20. martā 12:20
"Vai laiks kļuvis labāks?" - šādi bijuši pēdējie pirmā pilota vārdi pirms Rostovā pie Donas nogāzās aviosabiedrības "FlyDubai" reiss, uz kura borta atradās 62 cilvēki. Pilotu saruna ar aviodispečeru notika 7 minūtes pirms traģēdijas.

Četri bērni, 33 sievietes, 18 vīrieši un septiņi reisa apkalpes locekļi zaudēja dzīvību, lidaparātam nokrītot un aizdegoties Rostovā pie Donas. Lielākā daļa mirušo ir Krievijas pilsoņi, tostarp Azovas pilsētas mēra sieva un meita.

Lidaparātu vadīja pirmais pilots Aristos Sokratos, kiprietis pēc izcelsmes, un otrais pilots, spānis Alehandro Alava Kruzs. Lidojuma pēdējās 20 minūtēs dzirdams, ka piloti savā starpā apspriež sliktos laika apstākļus, taču kabīnē nav ne mazākās panikas pazīmes. Viens no pilotiem interesējās, kādi laika apstākļi būs Rostovā pie Donas, kuras lidlaukā reisam bija jāpiezemējas. Viņi interesējās par redzamību un saņēma atbildi, ka tā ir apmēram 5 kilometru. Saruna notika miksētā krievu un angļu valodā, un piloti izklausās mierīgi. Vienīgi brīdī, kad lidmašīna jau lidoja 2000 pēdu augstumā, vīriešu balsīs manāms satraukums. Viņi ignorējuši norādījumus no zemes, ka gaidāma stipra turbulence, vēsta "Mail Online".

Par traģēdijas galvenajiem iespējamiem iemesliem šobrīd tiek uzskatīta tehniska kļūme vai pilota kļūda.

7 minūšu ieraksts: pilotu saruna ar dispečeriem:

Kļuvis zināms, ka 37 gadus vecais pilots Sokratos pagājušā gada augustā iestūrējis laulības ostā, un mājās Īrijā viņu gaidīja sieva, kura turklāt ir stāvoklī, mazulim jādzimst pēc dažām nedēļām. Izskan informācija, ka šis bijis viens no Sokratos pēdējiem reisiem "FlyDubai" aviokompānijā, jo viņš plānojis pievienoties "Ryanair" komandai, strādājot apkalpē, kas lido no dzimtās Kipras uz Apvienoto Karalisti.

Aristos Sokratos bija pietiekoši pieredzējis pilots, viņa lidošanas stāžs mērāms ar 5900 stundām, savukārt viņa kolēģis kopumā nolidojis 5700 stundu.

Starpvalstu aviācijas komitejas (MAK) vadītāja vietnieks Sergejs Zaiko atklāja, ka eksperti svētdien sākuši pētīt lidmašīnas "melnās kastes", kurās ierakstīta lidojuma vēsture un sarunas kabīnē. Tikmēr pati komiteja paziņoja, ka "melnās kastes" ir stipri bojātas un pagaidām nav zināms, vai no tām vispār izdosies iegūt kādus datus.

"Melnās kastes" pēta eksperti no Krievijas, AAE, un arī Francijas un ASV, jo Savienotajās Valstīs ražotajai lidmašīnai bija Francijā ražoti dzinēji. Pieminot avārijā bojāgājušos, Rostovā pie Donas simtiem cilvēku svētdien nolika lidostā ziedus un aizdedzināja sveces.

Kasjauns.lvBNS/Foto: Reuters/EPA

Citi šobrīd lasa

Akvelīna Līvmane: "Vienmēr atgādinu sev, ka šajā pasaulē esmu radīta tikai vienā eksemplārā"
Skolā Krievijā atrod tualeti, ko drīkst lietot tikai "izredzētie" bērni 24
Vējonis valsts augstākos apbalvojumus pasniedz Kantānei, Marhilēvičam, Gunai Zariņai un citiem ievērojamiem cilvēkiem 34
Skatīt visus komentārus