Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Kerčas šauruma tilts. (Foto: TASS)

NATO nosoda tilta atklāšanu starp Krieviju un Maskavas okupēto Krimu 24

Pasaulē
16. maijā 23:23 2018. gada 16. maijā 23:23
LETA
NATO trešdien nosodīja tilta atklāšanu starp Krievijas pamatteritoriju un Maskavas okupēto Krimu, būvi dēvējot par Ukrainas suverenitātes un teritoriālās integritātes vēl vienu pārkāpumu.

"NATO nosoda Kerčas šauruma tilta starp Krieviju un Krimu būvniecību un daļējo atklāšanu," paziņoja alianses preses sekretāra vietnieks Pīrss Kazalets. "Krima ir Ukrainas daļa, un šis tilts ir vēl viens Ukrainas suverenitātes un teritoriālas integritātes pārkāpums."

Tilts, kas ierobežo jūras satiksmi uz Ukrainas Azovas jūras ostām, ir arī "navigācijas tiesību pārkāpums tās teritoriālajos ūdeņos", viņš piebilda.

"Krievija turpina demonstrēt acīmredzamu necieņu pret starptautiskajām tiesībām," norādīja Kazalets, uzsverot, ka NATO neatzīs Krievijas veikto Krimas aneksiju.

Kerčas šauruma tilta atklāšanu jau iepriekš nosodīja Eiropas Savienība un ASV.

Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Citi šobrīd lasa

VIDEO: "Nasing spešal" nobāl Kirova Lipmana priekšā; par viņu iesmej pat hokeja personības 12
"ABLV Bank" līdzīpašnieks Oļegs Fiļs vēršas policijā par bijušās sievas iespējamajiem kriminālpārkāpumiem 51
"Ryanair" paziņo, ka šogad atkal varētu mainīt savus jaunos bagāžas noteikumus
Tēmas: NATO, Krievija, Krima
Skatīt visus komentārus

Пара предалась разврату прямо на кассе "Макдоналдса" на глазах у детей

Шокирующий момент: мужчина вылетает в воздух из машины в момент аварии