Savčenko savā pēdējā aizstāvībā "pasūtīja tālāk" gan Putinu, gan visu "taisnīgo" Krievijas tiesu.

Krievijas tiesa atzīst Savčenko "vainu". VIDEO. FOTO 78

Pasaulē
2016. gada 21. martā 11:11 2016. gada 21. martā 11:11
Krievijas tiesa pirmdien atzinusi, ka nolaupītā Ukrainas kara aviācijas pilote Nadija Savčenko esot "vainīga" viņai izvirzītajās apsūdzībās par krievu žurnālistu slepkavību, ziņo Krievijas mediji.

Savčenko "pēc iepriekšējas norunas ar personu grupu pastrādāja slepkavību, kuras motīvs ir naids pret Luhanskas Tautas republikas civilajiem iedzīvotājiem", saskaņā ar Krievijas mediju vēstīto paziņojis tiesnesis. Vienlaikus tiesa atzinusi arī viņas "vainu" nelikumīgā Krievijas robežas šķērsošanā.

Krievijas lielākās valsts ziņu aģentūras "TASS" un "RIA Novosti", kā arī aģentūra "Interfax" ziņoja, ka Savčenko atzīta par vainīgu apsūdzībās slepkavībā, bet Savčenko advokāti žurnālistiem sacīja, ka spriedums vēl nav nolasīts un tiesnesis tikai nolasījis ļoti garo Savčenko piedēvēto noziegumu aprakstu.

Domājams, ka spriedums tiks nolasīts otrdien.

Jau ziņots, ka Krievijas prokuratūra pieprasījusi Savčenko piespriest 23 gadu cietumsodu.

Savčenko advokāts Marks Feigins žurnālistiem paziņoja, ka viņa kliente tiesas spriedumu nepārsūdzēs.

"Tas ir viņas lēmums. Viņa uzskata, ka atteikšanās pārsūdzēt paātrinās sarunu procesu par viņas atgriešanu Ukrainā," norādīja Feigins.

Krievijas apbruņotie promaskaviskie kaujinieki sagūstīja Savčenko 2014.gada 17.jūnijā brīdī, kad viņa netālu no Luhanskas palīdzējusi no kaujas lauka aiznest ievainotos karavīrus, skaidro viņas advokāti. Drīz pēc tam kaujinieki aizveduši Savčenko no Ukrainas uz Krieviju, kur nodevuši varasiestādēm.

Sākumā viņa tika apsūdzēta līdzdalībā divu Krievijas žurnālistu nāvē Ukrainas Luhanskas reģionā. Vēlāk apsūdzība tika pārkvalificēta uz smagāku - Savčenko tika tieši apsūdzēta žurnālistu nogalināšanā.

Savčenko savu vainu noliedz, un decembra beigās viņas advokāti iepazīstināja ar dokumentiem, kas liecina, ka brīdī, kad žurnālisti iekļuva mīnmetēju ugunī, Savčenko jau atradās promaskavisko kaujinieku gūstā, kas viņu vēlāk aizveda uz Krieviju.

Gan Ukraina, gan rietumvalstis aicinājušas Maskavu Savčenko atbrīvot, taču Krievijas prezidents Vladimirs Putins paziņojis, ka viņš nevarot iejaukties tiesas darbā.

"Ir pretīgi nosūtīt Nadiju Savčenko uz cietumu pēc šādas trūkumiem pilnas, dziļi politizētas tiesas," pirmdien paziņoja starptautiskā tiesību aizstāvju organizācija "Amnesty International".

Organizācijas Eiropas un Centrālāzijas programmas direktors Džons Dalhuizens norādīja, ka Krievijas tiesnesis pārraudzījis "apšaubāmu procedūru un lēmumu litāniju", kas nozīmē, ka Savčenko vispār nebija nekādu cerību pierādīt savu nevainību.

Viņš uzsvēra, ka vienīgā iespēja panākt taisnīgumu Savčenko un žurnālistiem, kuru slepkavībā viņa tiek apsūdzēta, ir lietas iztiesāšana no jauna pēc pilnīgas un objektīvas izmeklēšanas un bez jebkādas politiskas iejaukšanās, un saskaņā ar starptautiskajiem taisnas tiesas standartiem.

Krievijas tiesa atzīst Savčenko "vainu" - video:
Nadias Savčenko pēdējie vārdi - video:

LETA/Foto: EPA/LETA, AFP/LETA

Citi šobrīd lasa

“British Airways” pasažierus reisā uz Londonu pamatīgi apskādējušas blaktis 8
Video, kurš pārsteidz visu pasauli. "Rēgu-automašīna" iekļūst mīklainā negadījumā 6
Karstasinīgs lietuvietis uzrīko kautiņu pie Ģedimina torņa un dzen prom tūristus 25
Skatīt visus komentārus