Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
"Šī ir vēsturiska vizīte," deklarēja Obama un tikās ar Kubas prezidentu Raulu Kastro.

Obamu Kubā sagaida ar lietu un pamatīgu policijas eskortu. FOTO 7

Pasaulē
2016. gada 21. martā 18:49 2016. gada 21. martā 18:49
ASV prezidents Baraks Obama svētdien ieradās Kubā, sākot vēsturisku vizīti abu valstu attiecību uzlabošanai, tomēr svētku noskaņojumu sabojāja lietus un spēcīga policijas klātbūtne.

ASV prezidenta lidmašīnai “Air Force One” nolaižoties Havanas lidostā, Obama iesāka vizīti ar tvītu kubiešu slengā "Que bola Cuba?" (“Kā sviežas, Kuba?”).

Obama, viņa sieva Mišela un abas meitas Saša un Malija izkāpa no lidmašīnas, turot lietussargus, lai pasargātu sevi no smidzinošā lietus.

Obama ir ne vien pirmais ASV prezidents, kurš apmeklē Kubu kopš 1959.gada, kad Fidela Kastro partizāni gāza ASV atbalstīto Kubas prezidenta Fulhensio Batistas valdību, bet arī pirmais, kurš apmeklē šo valsti kopš 1928.gadā notikušās toreizējā ASV prezidenta Kelvina Kūlidža vizītes.

"Prezidents Kūlidžs ieradās ar kaujas kuģi. Viņam vajadzēja trīs dienas, lai šeit nokļūtu. Man vajadzēja tikai trīs stundas,” Obama pajokoja, tiekoties ar jaunatvērtās ASV vēstniecības Havanā personālu.

"Šī ir vēsturiska vizīte," deklarēja Obama, kurš pirmdien tiksies ar Kubas prezidentu Raulu Kastro, kas 2008.gadā pārņēma valsts vadību no sava slavenā brāļa Fidela.

Pēc tikšanās ar vēstniecības personālu Obama apmeklēja Havanas vecpilsētu un tikās ar Havanas arhibīskapu Haimi Ortegu.

Pēc sarunām ar Kastro Obama otrdien teiks runu Kubas televīzijas tiešraidē un apmeklēs beisbola spēli pirms aizbraukšanas no Kubas.

Līdz ar Obamu Kubu apmeklē arī ASV valsts sekretārs Džons Kerijs, vairāki kongresmeņi un amerikāņu uzņēmēju grupa.

Abu valstu attiecību uzlabošanos demonstrēs arī rokgrupas “Rolling Stones” bezmaksas koncerts Havanā piektdien.

Pirms Obamas vizītes aiztur 180 disidentus

Pirms ASV prezidenta Baraka Obamas vizītes Kubā aizturēti aptuveni 180 disidenti, pirmdien paziņojusi tiesību aizstāvju organizācija.

"Mēs lēšam, ka skaitlis ir ap 180," paziņoja Kubas Cilvēktiesību un nacionālā izlīguma komisijas vadītājs Elisardo Sančess, piebilstot, ka vairums aizturēto jau atbrīvoti.

Lielākā daļa disidentu tika arestēti svētdien pēc protestiem Havanā un daži no viņiem tika brutāli piekauti, atklāja Sančess.

Aizturēto vidū bija arī aptuveni 50 sievietes no organizācijas "Dāmas baltā", paziņoja organizācijas līdere Berta Solera.

Daudzas organizācijas sievietes tika arestētas arī pirms pāvesta Franciska vizītes septembrī.

Obamas vizītes laikā disidentiem lūgts palikt mājās, norādīja opozīcijas locekļi.

LETA/Foto: AFP/LETA, EPA/LETA

Citi šobrīd lasa

Dejoja visi! Aktieri jandalē "Spēlmaņu nakts" ballītē 38
Skolā piekautais policists drīkstējis lietot šaujamieroci, taču to nav darījis 162
Par likumīgu autostāvvietas izmantošanu pie Mēbeļu nama Vladimiram izraksta sodu - 500 eiro 24
Skatīt visus komentārus