Mirušo skaits otrdienas pēcpusdienā sasniedza jau 34 cilvēkus.

"Šī ir traģiska, melna diena." Visa Eiropa šokā par teroraktiem Briselē. FOTO 71

Pasaulē
2016. gada 22. martā 14:28 2016. gada 22. martā 14:28
(Papildināta 15:58) Briselē otrdien notikušajos sprādzienos lidostā un metro stacijā bojāgājušo skaits ir vismaz 34.

Briseles Zaventemas starptautiskajā lidostā otrdien neilgi pēc pulksten astoņiem (deviņiem pēc Latvijas laika) netālu no vietas, kur notika reģistrācija kompānijas "American Airlines" reisam notikušas divas eksplozijas. Izlidošanas terminālī izsisti logi un virs tā pacēlās dūmu mākonis. Beļģijas mediji vēlāk ziņoja, ka cilvēku evakuācija no lidostas ir pabeigta. Amatpersonas apstiprināja 14 cilvēku bojāeju.

Nedaudz vēlāk sastrēgumstundas laika nogranda trešais sprādziens Mālbēkas metro stacijā, kas atrodas netālu no Eiropas Savienības (ES) institūciju galvenajām mītnēm. Briseles metro operatorkompānija paziņoja par vismaz 20 bojāgājušajiem un 55 ievainotajiem. Neoficiāla informācija liecina, ka bumba eksplodēja metro vilciena vagonā.

Beļģijas sabiedriskā raidkompānija RTBF vēstīja, ka uzbrukumos kopumā ir reģistrēti ir 136 ievainotie.

Līdz šim neviens nav uzņēmies atbildību par uzbrukumu.

Beļģijas premjers Šarls Mišels preses konferencē apstiprināja, ka otrdien Briselē notikuši divi uzbrukumi - viens Zaventemas lidostā un otrs Mālbēkas metro stacijā. Iepriekš neoficiāli izskanēja, ka eksplozijas nograndušas kopumā četrās metro stacijas.

"Šī ir traģiska diena, melna diena," viņš teica, nosodot uzbrukumus kā "aklus, vardarbīgus un gļēvus".

Mišels paziņoja, ka "ir daudz bojāgājušo un ievainoto, no kuriem daži ir smagi ievainoti", kā arī viņs apstiprināja, ka uzbrukumu lidostā īstenoja pašnāvnieks spridzinātājs.

Viņš sacīja, ka atbildīgās institūcijas izvērtē draudu līmeni un tiek noteikti papildu drošības pasākumi, tostarp militāru pastiprinājumu robežkontrolē.

Beļģijas federālais prokurors Frederiks van Lēuvs kopīgajā preses konferencē ar Mišelu sacīja, ka visi trīs uzbrukumi "bija terorakti" un no abiem sprādzieniem lidostā "vienu visticamāk izraisīja pašnāvnieks spridzinātājs". Viņš teica, ka ir sākta kriminālizmeklēšana.

Aculiecinieki "Belga" stāstījuši, ka pirms sprādzieniem skanējuši šāvieni un kliedzieni arābu valodā, lai gan neoficiāli amatpersonas ir noraidījušas tādas informācijas patiesumu.

Eksploziju rezultātā tika apturēta sabiedriskā transporta kustība pilsētā, kurā ir ne tikai ES, bet arī NATO galvenā mītne. Taksometru pakalpojumi Brisele otrdien ir pieejami bez maksas.

Tāpat vismaz līdz trešdienas rītam ir apturēta gaisa satiksme Zaventemas lidostā, nekursē vilcienu uz lidostu.

Pēc sprādzieniem Briselē drošības pasākumi pastiprināti dauzās Eiropas lidostās, tostarp Londonā, Parīzē, Frankfurtē, Amsterdamā, Kopenhāgenā un Prāgā.

Beļģijas iekšlietu ministrs Jans Jambons paziņoja, ka pēc notikuša terora draudu līmenis ir paaugstināts līdz maksimālajai atzīmei. Ir sasaukta valsts drošības padomes sēdi.

Briseles iedzīvotājiem ieteikts "palikt vietā, kur esat", kā arī iedzīvotājiem ieteikts bez īpašas vajadzības neizmantot mobilos telefonus, jo sakaru tīkli jau ir pārslogoti. Tiek vēstīts par evakuāciju no publiskām vietām, piemēram, muzejiem. Tāpat ir slēgta sabiedriskā transporta sistēma, metro un vilcienu stacijas un metro tuneļi.

Ir slēgtas Beļģijas parlamenta ēkas.

BNS/Foto: Reuters/Vida Press

Citi šobrīd lasa

Vīrs tik ilgi "zāģēja", kamēr izšķīrāmies. Vai iespējams tikt galā ar pazemojuma sajūtu? 56
Itālija izmisumā – izmirst mazie ciemati, pilsētu mēri gatavi maksāt lielu naudu tiem, kas tur gribētu dzīvot 17
Britu modele apsūdz slaveno iluzionistu Deividu Bleinu izvarošanā 2
Skatīt visus komentārus