Beļģijas policija uzskata, ka Halids un Ibrahims Bakrauī sprādzienos gājuši bojā, bet joprojām tiek meklēts trešais vīrietis attēlā (Nadžims Lākrauī), kurš tērpies gaišajā apģērbā.

Sprādzienus Briseles lidostā sarīkojuši brāļi, kuri bija saistīti ar Parīzes spridzinātāju Abdeslamu 14

Ārzemēs
2016. gada 23. martā 10:29
Divi policijas redzeslokā iepriekš nonākuši brāļi - Halids un Ibrahims el Bakrauī -, bijuši to pašnāvnieku teroristu vidū, kuri otrdien sarīkoja uzbrukumus Briseles lidostā un Beļģijas galvaspilsētas metro sistēmā, ziņo vietējie mediji.

Citējot informācijas avotus policijā, Beļģijas sabiedriskā raidorganizācija RTBF vēstīja, ka abi brāļi esot bijuši saistīti ar organizēto noziedzību, bet līdz šim nav bijuši saistīti ar terorismu.

RTBF ziņoja, ka abi brāļi bija to teroristu vidū, kuri uzspridzinājās Briseles lidostā, bet raidorganizācija VRT vēsta, ka tikai viens brālis esot atradies lidostā, bet otrs uzbrucis Briseles metro sistēmai.

Halids uzrādījis nepatiesus personas datus, lai īrētu dzīvokli Forē rajonā Briselē, kur pagājušajā nedēļā pretterorisma reidu laikā notika apšaude, ziņoja RTBF.

Brāļi tika meklēti par saistību ar Parīzes slaktiņa lietas galveno aizdomās turamo Salahu Abdeslamu, jo viņa pirkstu nospiedumi tika atrasti Halida īrētajā dzīvoklī. Abdeslams tika arestēts piektdien dramatiskā policijas operācijā Briselē.

27 gadus vecais Halids arī, iespējams, īrējis slēptuvi Šarleruā pilsētā valsts dienvidos, no kurienes tika gatavoti Parīzē novembrī sarīkotie terorakti, ziņoja RTBF.

Halids 2011.gadā tika notiesāts uz pieciem gadiem cietumā par automašīnu nolaupīšanu, vēsta ziņu aģentūra "Belga".

30 gadus vecais Ibrahims 2010.gadā tika notiesāts uz deviņiem gadiem cietumā par šaušanu uz policiju, informēja aģentūra.

Beļģijas laikraksts "La Derniere Heure" vēsta, ka Halids tika meklēts par teroristisku darbību, bet Ibrahims izvairījās no notiesājoša sprieduma par cita veida noziedzīgu darbību.

Trešais aizdomās turētais, kurš videonovērošanas attēlā redzams kopā ar brāļiem, joprojām tiek meklēts.

"La Derniere Heure" ziņo, ka trešā attēlos redzamā aizdomās turētā vārds esot Nadžims Lākrauī. Beļģijas policija nedēļas sākumā viņu identificēja kā Abdeslama pastrādāto noziegumu līdzdalībnieku.

Beļģijas iekšlietu ministrs Jans Jambons atklāja ASV telekanālam CNN, ka Lākrauī esot centies uzspridzināties Briseles lidostā, tomēr bumbas eksplozija nav notikusi.

Divi citi terorista sabiedrotie tur, pēc Beļģijas prokuratūras teiktā, ir uzspridzinājušies. Trešais terorists pēc tam esot aizbēdzis, vēstīja aģentūra "Belga".

Visi trīs aizdomās turētie lidostā ieradušies ar taksometru, Zaventemas mērs paziņoja aģentūrai "Belga". Taksometra vadītājs esot uzrādījis policijai adreses, kur viņš uzņēmis šos trīs vīriešus, vēstīja Beļģijas telekanāls VTM.

Jau ceturtdien pēc Beļģijas lūguma varētu tikt sasaukta par drošību atbildīgo Eiropas Savienības ministru sanāksme, sociālajā vietnē "Twitter" rakstīja Nīderlandes drošības un tieslietu ministrs Ards van der Stērs.

Briseles lidosta šodien ir slēgta.

Beļģijas veselības ministre Magī de Bloka paziņojusi, ka sprādzienos, kas otrdien notika Briseles lidostā un Beļģijas galvaspilsētas metro sistēmā, nogalināts 31 cilvēks, bet gandrīz 260 guvuši ievainojumus.

Atbildību par teroraktiem uzņēmies grupējums "Islāma valsts".

LETA/Foto: Ekrānuzņēmums no video
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Ragaciema Agnese atklāj, kādas problēmas nomoka viņas klientus 60
  • Grūst Labklājības un Ekonomikas ministrijas ēkas: sienas sapuvušas, apmetums krīt uz galvas 22
  • Fotogrāfs, kurš nobildēja lakatā tērpto sievieti uz tilta: "Viņa bija šausmās!" 18