Tunelis no restorāna Mehikali pilsētā Meksikā veda uz jaunceltu māju Kalifornijas štata Kalehiko pilsētā.

Kalifornijā uz robežas ar Meksiku uziet slepenu narkotiku tuneli 365 metru garumā. VIDEO 4

Ārzemēs
2016. gada 24. martā 09:20
ASV varas iestādes trešdien uz Meksikas robežas atrada un ieņēma kontrabandas tuneli četru futbola laukumu garumā, izdarot to pēc izmeklēšanas, kurā tika aizturēti četri cilvēki un konfiscēta vairāk nekā tonna marihuānas.

Šis tunelis bija 12. pilnīgi izbūvētā slepenā robežpāreja, kuru kopš 2006.gada atklājušas ASV varas iestādes uz Kalifornijas robežas ar Meksiku. Pēdējos piecos gados ASV varas iestādes ir atradušas vairāk nekā 75 nelegālas robežpārejas uz visas ASV-Meksikas robežas, kuras lielākoties bija Kalifornijas un Arizonas štatos un daudzas bija nepabeigtā stāvoklī.

Ir ziņots, ka narkotiku tirgotāji pērn aprīlī nopirka nekustamo īpašumu Kalehiko pilsētā par 240 tūkstošiem ASV dolāru (215 tūkstošiem eiro) un līdz decembrim uz tā uzcēla namu ar trim guļamistabām par 86 tūkstošiem dolāru (77 tūkstošiem eiro). Prokurori paziņoja, ka pirmā kontrabandas pārvešana pa šo tuneli notikusi 28.februārī, un pēc tam Vestkovinā pie Losandželosas tika konfiscēti 612 kilogrami marihuānas.

Tunelis ved apmēram 300 jardus (274 metrus) pa Meksikas teritoriju no Meksikas restorāna “El Sarape” un apmēram 100 jardus (91 metru) pa ASV teritoriju līdz namam Kalehiko.

Saistībā ar šo tuneli otrdien tika aizturēti divi vīrieši Kalehiko pilsētā un divas sievietes Arizonas štatā.  

BNS/Foto: Reuters
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Ragaciema Agnese atklāj, kādas problēmas nomoka viņas klientus 58
  • Tikai 10 km no Ukrainas robežas izvietoti desmitiem krievu tanku 17
  • Grūst Labklājības un Ekonomikas ministrijas ēkas: sienas sapuvušas, apmetums krīt uz galvas 20