Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Krievijas ģenerālprokurors: Atklāta sazvērestība ar mērķi izjaukt Pasaules kausa izcīņu futbolā. (Foto: Sputnik)

Krievijas ģenerālprokurors paziņo, ka sazvērnieki gribējuši izjaukt futbola Pasaules kausu 3

Ārzemēs
17. aprīlī 22:59 2018. gada 17. aprīlī 22:59
Jauns.lv / LETA
Krievijas ģenerālprokurors Jurijs Čaika paziņojis, ka tiesībsargāšanas iestādes esot novērsušas labēji noskaņoto futbola līdzjutēju plānus izjaukt Pasaules kausa izcīņas norisi.

Čaikas ziņojumā, kas iesniegts parlamenta augšpalātai - Federācijas padomei -, apgalvots, ka aizdomās turamie, kas aprakstīti vienīgi kā "ekstrēmisti", plānojuši iesaistīt radikāli labējo līdzjutēju grupējumu T.O.Y.S., lai izjauktu Pasaules kausa izcīņas spēles Samarā. Čaikas ziņojumā, kuru otrdien publiskojusi aģentūra TASS, nav paskaidrots, kādas darbības plānojuši īstenot aizdomās turamie. Radikāli nacionālistisko grupējumu T.O.Y.S., kas pazīstams arī kā Krievijas otrās līgas Samaras komandas "Krilja sovetov" līdzjutēju klubs, tiesa pagājušajā gadā aizliedza.

T.O.Y.S. līderim Jevgēņijam Gavrilovam tiesa par galēji labējas ideoloģijas propagandēšanu piesprieda nosacītu cietumsodu un aizliedza apmeklēt futbola spēles. Grupējuma locekļi ne tikai iesaistījās sadursmēs ar citu futbola klubu līdzjutējiem, bet rīkoja arī uzbrukumus imigrantiem.

Samara ir viena no 11 Krievijas pilsētām, kuras jūnijā uzņems Pasaules kausa izcīņas dalībniekus un skatītājus. Tur paredzētas sešas spēles, tostarp arī ceturtdaļfināls. Starp izlasēm, kurām paredzētas spēles Samarā, ir Kolumbija, Senegāla, Austrālija un Krievija.

Citi šobrīd lasa

VIDEO: Rīgas Centrāltirgū izceļas masu kautiņš - strīda karstumā nežēlo arī sievietes 56
Drūmi skati: policija izrāda mašīnas, kuras šogad smagās avārijās sadragātas uz Latvijas ceļiem 26
Iespaidīgi skati: vētras “Florensa” postījumi ASV no putna lidojuma 7
Tēmas: Krievija
Skatīt visus komentārus

17-летняя беременная дочь российского топ-менеджера выпала из окна 1

Лизе и Гарри - 5 лет! Дети Пугачевой и Галкина получили очень необычный подарок