Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

"Rokošā" žurnālista un viņa mīļotās sievietes slepkavība maksā amatu Slovākijas policijas šefam 2

Ārzemēs
17. aprīlī 21:15 2018. gada 17. aprīlī 21:15
Jauns.lv / LETA
Pakļaujoties sabiedrības spiedienam, Slovākijas policijas priekšnieks Tibors Gaspars otrdien paziņojis par atkāpšanos no amata saistībā ar izmeklēšanu par pētnieciskā žurnālista Jāna Kucjaka slepkavību.

Premjerministrs Pēters Pelegrīni paziņojis, ka Gaspars paliks amatā līdz 31.maijam. "Mēs esam nolēmuši, ka šis solis ir nepieciešams, lai nomierinātu situāciju un atbrīvotu policiju no spiediena un šaubām par tās objektivitāti," norādīja premjers.

Desmitiem tūkstoši slovāku protestos pieprasījuši atbildes Kucjaka slepkavības lietā. 27 gadus vecā Kucjaka un viņa draudzenes Martinas Kušnirovas līķi ar šautām brūcēm tika atrasti 25.februārī pāra mājā Veļka Mačā Bratislavas austrumu pievārtē. Viņi tika nogalināti 21.februārī.

Kucjaka pētīja korupciju valdībā. Savu pēdējo nepabeigto rakstu, kuru martā publicēja portāls "aktuality.sk", Kucjaks veltīja itāļu mafijas darbībai Slovākijā un tās sakariem ar valdību. Žurnālista slepkavība izraisīja masu protestus, kuru dēļ martā no amata bija spiests atkāpties līdzšinējais premjerministrs Roberts Fico.

Slovākijas prezidents Andrejs Kiska 21.martā apstiprināja jauno valdību, ko veido tās pašas trīs partijas, kas bija iepriekšējā valdībā. Piekāpjoties protestētāju spiedienam, 12.martā no amata atkāpās arī Slovākijas iekšlietu ministrs Tomāšs Drukers, kurš iebilda pret Gaspara atstādināšanu.

Citi šobrīd lasa

Superpensijas pagastvečiem? Likums paredz visai dāsnu pabalstu bijušajiem pašvaldību vadītājiem 94
VIDEO: Skatītāji šausmās! Akrobātu priekšnesums beidzas teju ar lauztu sprandu 2
Briedim daudz nopietnāka cīņa? Usiks neaizvada atklāto treniņu un atklāj, ka nav drošs, vai sestdien boksēsies pret Gasijevu 25
Tēmas: Slovēnija
Pievienot komentāru

Мать зверски убитой финалистки конкурса красоты, у которой остался маленький сын, рассказала о последнем дне ее жизни