Dienu iepriekš Irānas galvaspilsētā Teherānā Irākas futbola valstsvienība aizvadīja 2018. gada Pasaules kausa kvalifikācijas spēli pret Taizemi. Iespējams, tieši šis sporta pasākums pamudināja teroristus uz šausminošo uzbrukumu.

Vairāk nekā 30 mirušo. Islāmisti sarīko sprādzienu stadionā, kurā futbolu spēlēja daudzi bērni. VIDEO 31

Ārzemēs
2016. gada 26. martā 12:12
Irākā uzbrucēja sarīkotā sprādzienā futbola stadionā Bābeles provincē gājuši bojā vismaz 32 cilvēki un 84 ievainoti.

17 upuru bija vecumā no desmit līdz 16 gadiem, bet 12 ievainoto veselības stāvoklis ir kritisks, paziņoja Bābeles provinces veselības direktorāts.

Pašnāvnieks uzspridzinājās futbola stadionā Iskandarijā, kas atrodas uz dienvidiem no Irākas galvaspilsētas Bagdādes, piektdienas vakarā, kad stadionā notika amatieru komandu spēles laikā, ziņu kanālu „Al Jazeera” informēja Bābeles provinces drošības dienesta vadītājs Falahs al Hafadži.

Atbildību par uzbrukumu uzņēmās džihādistu grupējums „Islāma valsts”, kas kontrolē lielu daļu Irākas teritorijas, bet pēdējā gada laikā zaudē teritorijas.

Ar mobilo telefonu uzņemtā video, kas izplatīts sociālās saziņas vietnēs, redzami spēlētāji, kas saņem trofejas un futbola bumbas, kad kamera krasi sakustas. Aculiecinieki stāstīja, ka tas bija brīdis, kad uzbrucējs detonēja savu sprāgstvielu jostu.

Bojāgājušo vidū ir Iskandarijas mērs Ahmeds Šakers.

Sprādziena brīdi izdevās arī nofilmēt - video:


LETA/Foto: AFP/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Traģisku stāstu Rīgā kļūst arvien vairāk: cilvēkus met ārā no pašu dzīvokļiem 61
  • Divus mēnešus vecam bērnam zilumi un lauztas ribas. Tēvs esot pārāk cieši apskāvis 47
  • Gaismā nācis pikants noslēpums no Ivankas Trampas tīņu gadiem. Neredzēti FOTO 8