Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Lielbritānija saistībā ar OPCW ziņojumu sasauc ANO Drošības padomes sēdi. (Foto: REUTERS)

Lielbritānija pieteikusi ANO sēdi saistībā ar Skripaļa indēšanas lietu 2

Ārzemēs
12. aprīlī 23:37 2018. gada 12. aprīlī 23:37
Jauns.lv / LETA
Lielbritānija sasaukusi ANO Drošības padomes sēdi saistībā ar Starptautiskās Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācijas (OPCW) ziņojumu, kurā apstiprināta Lielbritānijas sniegtā informācija par vielu, kas izmantota bijušā Krievijas dubultaģenta Sergeja Skripaļa un viņa meitas saindēšanā.

Drošības padomes sēde gaidāma nākamajā nedēļā, paziņoja Lielbritānijas misija ANO. OPCW publiskotajā izmeklētāju ziņojumā apstiprināti "Apvienotās Karalistes secinājumi par Solsberi izmantoto indīgo ķimikāliju".

Ziņojumā norādīts, ka viela bijusi ārkārtīgi tīra, tomēr nav minēts tās nosaukums - "Novičok", kuru atklājušas Lielbritānijas varas iestādes. OPCW ekspertu veiktajās pārbaudēs nervus paralizējošā viela atrasta Solsberi savāktajos vides paraugos, kā arī Skripaļu un policista Nika Beilija asins paraugos.

Pārbaudes veiktās četrās ar OPCW saistītās neatkarīgās laboratorijās. Lielbritānijas ārlietu ministrs Boriss Džonsons pārbaužu rezultātus raksturoja kā pārliecinošus.

"Nevar būt šaubu, kas tika izmantots, un nepastāv alternatīvu izskaidrojumu tam, kurš bija atbildīgs - tikai Krievijai ir līdzekļi, motīvs un pieredze," paziņoja Džonsons. "Kremlim ir jāsniedz atbildes."

Saistībā ar OPCW ziņojumu Lielbritānija nākamajā trešdienā sasaukusi OPCW izpildpadomes sanāksmi. "Mēs tagad nenogurstoši strādāsim ar partneriem, lai palīdzētu izskaust šāda veida ieroču grotesku izmantošanu, un mēs esam sasaukuši OPCW izpildpadomes sēdi nākamajā trešdienā, lai apspriestu nākamos soļus," pavēstīja Džonsons.

Sīkākas ziņas par Skripaļa saindēšanā izmantoto vielu sniegtas pilnībā noslepenotajā ziņojuma daļā. OPCW nav arī nosaukusi indes iespējamo avotu.

Skripaļs un viņa meita Jūlija 4.martā Solsberi tika atrasti bez samaņas uz soliņa parkā. Lielbritānijas varasiestādes uzskata, ka Skripaļiem uzbrukts ar Krievijā izstrādāto nervus paralizējošo vielu "Novičok". Londona un tās sabiedrotie Skripaļu saindēšanā vaino Krieviju, kas to kategoriski noliegusi.

Šī ir pirmā reize kopš Otrā pasaules kara, kad Eiropā pielietots ķīmiskais ierocis, un incidents vēl vairāk saspīlējies Maskavas un Rietumu attiecības, abām pusēm izraidot ievērojamu skaitu pretējās puses diplomātu.

Citi šobrīd lasa

Supermodele Ella Makfersone atklāj, kā 54 gados lieliski izskatīties peldkostīmā 4
Vietējo jūtūberu saimē uzmirdz 15 gadus vecā Elizabete - piemīlīga vegāne no Rīgas centra skolas 42
Andra Nelsona diriģētas simfonijas laikā Zviedrijas koncertzālē izceļas kautiņš 14
Skatīt visus komentārus

«Слишком стара для таких танцев»: Бритни Спирс раскритиковали за неидеальную фигуру 2

Беременная герцогиня Меган продемонстрировала округлившийся живот в вечернем платье