Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
2015.gadā Vācijā ieradās vairāk nekā miljons patvēruma meklētāju, kurus daļēji pievilināja Merkeles paziņojumi par atvērto robežu pieeju.

Merkele ir "zaudējusi savu neuzvaramības auru", paziņo Vācijas ministre 8

Pasaulē
2016. gada 27. martā 09:10 2016. gada 27. martā 09:10
Vācijas kanclere Angela Merkele ir "zaudējusi savu neuzvaramības auru", sestdien Vācijas plašsaziņas līdzekļi citēja valsts darba ministres Andreas Nālesas teikto.

Viņa teica, ka tās ir labas ziņas viņas pārstāvētajai Sociāldemokrātiskajai partijai (SPD), kas pašlaik veido koalīciju ar Merkeles Kristīgo demokrātu savienību (CDU) un tās Bavārijas māsaspartiju - Kristīgi sociālo savienību (CSU).

"SPD tas nozīmē, ka mēs pārliecinoši nākamgad varam iesaistīties vēlēšanu cīņā," Nālesas teikto citēja laikraksts "Bild".

Ministre minējusi partijas neseno uzvaru Reinzemes-Pfalcas federālās zemes reģionālajās vēlēšanās kā pierādījumu viņas partijas potenciālam uzvarēt ar "spēcīgu personību un skaidru pozīciju".

Merkeles CDU martā ir cietusi zaudējumus trīs Vācijas federālo zemju vēlēšanās.

Tas daļēji tiek saistīts ar spiedienu par migrācijas krīzes risināšanu. 2015.gadā Vācijā ieradās vairāk nekā miljons patvēruma meklētāju, kurus daļēji pievilināja Merkeles paziņojumi par atvērto robežu pieeju. Tas izraisījis Vācijas sabiedrībā plašas nesaskaņas un tie, kas iepriekš vēlēšanās nepiedalījās, reģionālajās vēlēšanās ir devušies pie urnām.

Nākamās parlamenta vēlēšanas Vācijā gaidāmas nākamā gada oktobrī.

LETA/Foto: EPA/LETA

Citi šobrīd lasa

Autovadītāja tiesību kārtošana nākamgad mainīsies: teorijas jautājumos ieviesīs nebijušu jaunumu 31
"Tas bija traki..." Norvēģus izbiedē un arī sajūsmina iespaidīga dabas parādība 3
Latviju dzimšanas dienā sveic arī tautiete ar varenāko bisti - Vika no Kuldīgas 20
Skatīt visus komentārus