Grieķija bēgļu nometnē baumu novēršanai izmantos skaļruņus 4

Pasaulē
2016. gada 28. martā 18:35 2016. gada 28. martā 18:35
Grieķija pirmdien paziņojusi, ka bēgļu nometnē pie Maķedonijas robežas plāno izmantot skaļruņus un papildu tulkus, lai neļautu izplatīties "bezatbildīgām baumām", ka robeža varētu tikt atvērta.

"Mēs veltīsim lielākas pūles, lai vērstos pie bēgļiem un migrantiem viņu pašu valodā un bez starpniekiem," norādījis valdības migrācijas koordinācijas komisijas pārstāvis. Viņš nosodījis "bezatbildīgās baumas un dezinformāciju, kas starp šiem smagā situācijā nonākušajiem cilvēkiem izplatās ar meža ugunsgrēka ātrumu".

Oficiālas informācijas sniegšanai paredzēts izmantot skaļruņu sistēmu, ar kuru šobrīd strādā ANO Bēgļu lietu aģentūra.

Maķedonija šomēnes pilnībā slēdza savu robežu nelegālajiem imigrantiem. Tomēr, kā Grieķijas informācija aģentūrai ANA pastāstījis kāds jauns sīrietis, pārceļotāju vidū izplatījušās baumas, ka žurnālisti un Sarkanā Krusta darbinieki gatavojas palīdzēt viņiem nokļūt otrā pusē.

Noticot šīm ziņām, svētdien pie robežas sāka drūzmēties vairāki simti migrantu, ieskaitot cilvēkus ratiņkrēslos un vecākus ar maziem bērniem. Ar Grieķijas policijas un citu migrantu palīdzību situāciju izdevās atrisināt mierīgi.

Grieķijas Idomeni nometnē pie robežas ar Maķedoniju patlaban iestrēguši vairāk nekā 11 000 migrantu, bet visā Grieķijā - vairāk nekā 50 000. Daudzi no viņiem ir sīrieši, kas bēg no pilsoņkara savā valstī.

LETA

Citi šobrīd lasa

Briti paguruši no poļu, lietuviešu un latviešu iebraucējiem - uzurpēts bizness, zemas prasības, slepkavības 101
Dramatisks skats Slokā: jēgu pārdzēris svinētājs skurbuli izguļ zem vilciena 40
Mūsu basketbolistes dramatiskā mačā uzvar Itāliju un pirmo reizi brauks uz Pasaules kausa finālturnīru 5
Skatīt visus komentārus