Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

76 gadu vecumā miris izcilais zinātnieks Stīvens Hokings 26

Ārzemēs
14. martā 06:02 2018. gada 14. martā 06:02 | Papildināts, 14. martā 06:17
Jauns.lv
76 gadu vecumā Anglijā miris izcilais zinātnieks, fiziķis un matemātiķis Stīvens Hokings. Viņš no dzīves mierīgi aizgājis miegā savās mājās Kembridžā, šorīt ziņo BBC.

Par zinātnieka nāvi pavēstīja viņa ģimene. Publiskotajā vēstījumā fiziķa bērni Tims, Lūsija un Roberts pauda: "Dziļās sērās paziņojam, ka mūsu mīļais tētis šodien ir devies mūžībā. Viņš bija dižens zinātnieks un neordinārs cilvēks. Viņa darbi un paveiktais būs dzīvs mūžam. Mums viņa ļoti pietrūks".

Stīvens Hokings (1942-2018).

Stīvens Hokings dzimis Oksfordā un studējis kosmoloģiju gan tur, gan Kembridžā. Fizikā Stīvens Hokings pārsvarā nodarbojas ar teorētisko kosmoloģiju un kvantu gravitāciju. Būtiski ir viņa ieguldījumi melno caurumu izpētē un termodinamikā.  Hokings ļoti daudz pētījis singularitātes — laiktelpas vietas, kurās nedarbojas klasiskie fizikas likumi. Visplašāk pazīstamākais singularitātes veids ir melnie caurumi. 

Saistītās ziņas

Stīvens Hokings hologrammas veidā uzrunā klausītājus Honkongā 1
Hokings: "Pēc 50 gadiem dzīvosim uz Mēness un būsim ceļā arī uz Marsu" 19
Stīvens Hokings: mēs iemidzinām dzīvniekus, kuriem sāp. Bet kāpēc ne cilvēkus? 36

21 gada vecumā Hokingam diagnosticēja amitrofāli laterālo sklerozi. Ārsti apgalvoja, ka viņš nenodzīvošot vairāk kā pāris gadu. Hokingam izdevās izdzīvot daudz ilgāk, lai arī, slimībai progresējot, viņš zaudēja spēju runāt un gandrīz nespēja pakustēties. Viņš pārvietojās un “runāja” ar īpašu datoru aprīkotā braucamkrēslā.

Hokings bijis precējies divreiz (pirmo reizi īsi pirms savas diagnozes, otrreiz 1995. gadā), un viņam no pirmās laulības ir trīs bērni.

Citi šobrīd lasa

Šķiršanās maksā dārgi. Aktieris Rasels Krovs izpārdod savas mantas un kino relikvijas 4
Mēs varētu dzīvot līdz 120 gadiem - ja gribētu: 5 zelta likumi, kas nodrošina ilgu mūžu 16
Triju meitu tēvam dziedātājam Edgaram Kreilim tomēr neizdodas glābt laulību
Skatīt visus komentārus