Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
29% kompāniju, ar kurām darījumus kārtoja Panamas firma, bija bāzētas Ķīnā un Honkongā.

"Panamas dokumenti" atklāj, ka Ķīna bijis "Mossack Fonseca" lielākais tirgus

Pasaulē
2016. gada 7. aprīlī 09:41 2016. gada 7. aprīlī 09:41
Ofšora finanšu darījumu skandāla centrā esošajai Panamas juridiskajai firmai "Mossack Fonseca" gandrīz trešā daļa darījumu bijusi ar kompānijām Honkongā un Ķīnā, kas ir šīs firmas lielākais tirgus, liecina jaunākā publiskotā informācija.

29% kompāniju, ar kurām darījumus kārtoja Panamas firma, bija bāzētas Ķīnā un Honkongā, ziņoja Izmeklējošo žurnālistu starptautiskais konsorcijs (ICIJ).

No "Mossack Fonseca" datu centra ir nopludināti 11,5 miljoni nodokļu dokumentu, kuros redzams, ka šī firma palīdzējusi pasaules politiķiem un slavenībām slēpt savu mantu no nodokļu iestādēm. Dokumentus no anonīma avota ieguva Vācijas laikraksts "Sueddeutsche Zeitung", kas dalījies tajos ar vairāk nekā 100 citiem medijiem, izmantojot ICIJ.

"Panamas dokumentos" norādīts, ka vismaz astoņu esošo un bijušo Ķīnas Komunistiskās partijas Centrālkomitijas Politbiroja pastāvīgās komitejas locekļu radinieki esot izmantojuši ārzonas kompānijas. To vidū ir arī Sji Dzjiņpina svainis.

Ķīnas mediji lielākoties nav ziņojuši par "Panamas dokumentiem".

"Mossack Fonseca" ir biroji astoņās Ķīnas pilsētās, arī Honkongā, liecina firmas interneta vietnē publiskotā informācija. Tas ir vairāk nekā jebkurā citā valstī.

LETA/Foto: EPA/LETA

Citi šobrīd lasa

Par negodprātīgu komercpraksi vienam Latvijas internetveikalam piespriests pamatīgs sods 9
Sirmgalvis Eduards pusstundu noguļ asinspeļķē, jo pansionāta darbiniecei bija jāsaraksta papīri 6
Trīs reemigrējušās ģimenes pastāsta par savām problēmām pēc atgriešanās Latvijā 68
Pievienot komentāru