29% kompāniju, ar kurām darījumus kārtoja Panamas firma, bija bāzētas Ķīnā un Honkongā.

"Panamas dokumenti" atklāj, ka Ķīna bijis "Mossack Fonseca" lielākais tirgus

Ārzemēs
2016. gada 7. aprīlī 09:41
Ofšora finanšu darījumu skandāla centrā esošajai Panamas juridiskajai firmai "Mossack Fonseca" gandrīz trešā daļa darījumu bijusi ar kompānijām Honkongā un Ķīnā, kas ir šīs firmas lielākais tirgus, liecina jaunākā publiskotā informācija.

29% kompāniju, ar kurām darījumus kārtoja Panamas firma, bija bāzētas Ķīnā un Honkongā, ziņoja Izmeklējošo žurnālistu starptautiskais konsorcijs (ICIJ).

No "Mossack Fonseca" datu centra ir nopludināti 11,5 miljoni nodokļu dokumentu, kuros redzams, ka šī firma palīdzējusi pasaules politiķiem un slavenībām slēpt savu mantu no nodokļu iestādēm. Dokumentus no anonīma avota ieguva Vācijas laikraksts "Sueddeutsche Zeitung", kas dalījies tajos ar vairāk nekā 100 citiem medijiem, izmantojot ICIJ.

"Panamas dokumentos" norādīts, ka vismaz astoņu esošo un bijušo Ķīnas Komunistiskās partijas Centrālkomitijas Politbiroja pastāvīgās komitejas locekļu radinieki esot izmantojuši ārzonas kompānijas. To vidū ir arī Sji Dzjiņpina svainis.

Ķīnas mediji lielākoties nav ziņojuši par "Panamas dokumentiem".

"Mossack Fonseca" ir biroji astoņās Ķīnas pilsētās, arī Honkongā, liecina firmas interneta vietnē publiskotā informācija. Tas ir vairāk nekā jebkurā citā valstī.

LETA/Foto: EPA/LETA
Pievienot komentāru

Noteikti izlasi

  • Purva Intas pēdējā vēlēšanās izpildīta. Viņa apglabāta pie savām mājām. FOTO 40
  • Ragaciema Agnese atklāj, kādas problēmas nomoka viņas klientus 78
  • Liepājniekus izbrīna pārsteidzošs atklājums: pie lidostas uzieti grāvji, kas atgādina lidmašīnu kontūras 21