Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Atšifrēta nokritušās lidmašīnas melnās kastes informācija 26

Ārzemēs
13. februārī 16:15 2018. gada 13. februārī 16:15 | Papildināts, 13. februārī 20:39
Jauns.lv
Starptautiskās Aviācijas komitejā laboratorijā izpētīti dati, kas iegūti no nokritušās " Saratov Airlines" diviem datu reģistratotiem jeb tā dēvētajām melnajām kastēm, Krievijas mediji.

Abas An-148 melnās kastes. (Foto: AP)

Mērinstrumenti nav bijuši lidojumam pietiekami sasildīti, teikts Starpvalstu Aviācijas komitejas ziņojumā. 15 iepriekšējos lidojumos, kas reģistrēti melnajās kastēs, mērinstrumenti tikuši sasildīti.

Laboratorijā secināts, ka "An-148" "īpaša situācija" sāka attīstīties 2 minūtes un 30 sekundes pēc tam, kad lidaparāts bija pacēlies gaisā no Domodedovas lidostas. Tas atradās 1300 metru augstumā un lidoja ar ātrumu 465-570 km/h. Tajā brīdī lidmašīnas vadības panelī sākuši parādīties situācijai neraksturīgi dati.

Jāatzīmē, ka jau 130-150 metru augstumā lidmašīna sākusi darboties autopilota režīmā. To piloti atvienojuši aptuveni 2000 metru augstumā, kad panelī jau otro reizi mērinstrumenti  parādījuši atšķirīgus datus par lidojuma augstumu.

"Pēc otrās datu nesakritības piloti atvienoja autopilota režīmu un tālākais lidojums tika vadīts manuāli," teikts komitejas paziņojumā. Šobrīd galvenā versija: lidmašīnas avāriju izraisījusi nepareizi lidojuma ātruma dati, kas saistīti ar lidmašīnas laikapstākļu sensoru apledošanu.

Dispečeru saruna ar liktenīgo reisu

Savukārt publiskotajā sarunu protokolā dzirdams, ka viens no gaisa satiksmes vadības dispečeriem ar reisa Maskava-Orska pilota kabīni pūlējies sazināties ilgstoši, bet tas nav izdevies. Apmēram pusstundas garumā notiek sarunas starp vairākiem dispečeriem, kuri atklāj, ka nevar sazināties ar "An-148". "Saratov 703, Saratov 703, Maskava izsauc," skan ierakstā. Ieraksta beigās dzirdams "703, lūdzu, atbildiet Šeremetjevai!"

Taču lidmašīna jau bija pazudusi no radariem. Dispečeru sarunas ierakstu (31 min garumā) var noklausīties šeit.

Tikmēr Krievijā izsludinātas sēras, daudzos dievkalpojumos notiek aizlūgumi par 71 cilvēku, kas avārijā zaudēja dzīvību.

Citi šobrīd lasa

Porziņģa veseļošanās rit pilnā sparā - ar blondīni pie sāniem atpūšas uz jahtas 34
Soctīklos diskusijas izraisa 19 gadus vecās Leldes stāsts: meitene izbrāķēta jau desmit darbavietās, jo - neprot krieviski 392
"Bandītisms, mūžīga cīņa, rekets un melu pasaule" - arī pavārs Zirdziņš izkliedz savu sāpi, cik grūti eksistēt restorānu biznesā Latvijā 10
Skatīt visus komentārus

Орбакайте неожиданно высказалась о любовнике Пугачевой

Герцогиня Меган, принц Гарри и другие члены королевской семьи посетили открытие Royal Ascot