Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Turcijas prezidents Erdogans: "Aptuveni trīs miljoni cilvēku tiek baroti no mūsu budžeta. Bijuši solījumi, taču šobrīd nekas nav saņemts. Mēs esam saņēmuši daudz pateicību par savu rīcību bēgļu jautājumā un cīņā pret terorismu. Taču mēs to nedarām par paldies."

Turcija draud nepildīt vienošanos ar Eiropas Savienību, ja Brisele nepildīs solīto 3

Pasaulē
2016. gada 7. aprīlī 15:47 2016. gada 7. aprīlī 15:47
Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans ceturtdien brīdināja Eiropas Savienību (ES), ka Ankara nepildīs panākto vienošanos par nelegālo imigrantu plūsmas ierobežošanu, ja Brisele nepildīs savas saistības.

"Pastāv konkrēti nosacījumi. Ja ES nespers nepieciešamos soļus, tad Turcija vienošanos nepildīs," uzstājoties ar runu savā Ankaras pilī, uzsvēra Erdogans.

Viņš norādīja, ka ES no savas puses jāizpilda viss, kas apsolīts un paredzēts vienošanās tekstā.

Jau vēstīts, ka ES un Turcija 18.martā noslēdza pretrunīgi vērtēto vienošanos par nelegālās imigrācijas plūsmas apturēšanu pāri Egejas jūrai.

Saskaņā ar to Grieķijai jānosūta atpakaļ uz Turciju visi imigranti, kas, sākot ar 20.martu, ierodas tās salās, šķērsojot Egejas jūru.

Vienošanās arī paredz, ka ES uzņems vienu Sīrijas bēgli no Turcijas teritorijas apmaiņā pret katru sīrieti, ko Turcija uzņems atpakaļ no Grieķijas.

Saskaņā ar vienošanos ES piekritusi arī paātrināt iepriekš apsolīto trīs miljardu eiro piešķiršanu Turcijai valstī esošo bēgļu apgādei un uzturēšanai.

Vienlaikus apsolīts līdz 2018.gada beigām savākt papildus vēl līdz trīs miljardiem eiro, taču šī summa nonāks Ankaras rokās tikai tad, ja pirmie trīs miljardi būs iztērēti.

ES piekritusi arī paātrināt bezvīzu režīma ieviešanu Turcijas pilsoņiem un aktivizēt sarunas par Turcijas iestāšanos blokā.

"Aptuveni trīs miljoni cilvēku tiek baroti no mūsu budžeta. Bijuši solījumi, taču šobrīd nekas nav saņemts," norādīja Erdogans. "Mēs esam saņēmuši daudz pateicību par savu rīcību bēgļu jautājumā un cīņā pret terorismu. Taču mēs to nedarām par paldies."

"Visam jānotiek saskaņā ar to, kas solīts, kas izklāstīts [vienošanās] tekstā," uzsvēra Turcijas prezidents.

Pirmie 200 nelegālie imigranti no Grieķijas salām uz Turciju tika nosūtīti pirmdien.

 

 

LETA/Foto: AFP/LETA

Citi šobrīd lasa

Caur atslēgas caurumu: ieskats Baltkrievijas ciemos, kur 21. gadsimts nav lielā cieņā 47
"Vicotria'a Secret" modele pakrīt uz mēles un saņem ovācijas 2
Pie Dubultu stacijas uz gājēju pārejas notriec bērnu. Cietušais smagā stāvoklī nogādāts slimnīcā 11
Pievienot komentāru