Somijas mediji bija izplatījuši aplamu informāciju, ka ASV nākamgad grasās uz Igauniju nosūtīt 9000 karavīru un 500 tanku.

ASV nākamgad uz Igauniju sūtīs tankus 78

Ārzemēs
2016. gada 9. aprīlī 13:41
ASV piektdien vakarā precizēja Somijas mediju izplatīto informāciju par Savienoto Valstu plāniem Igaunijā izvietot papildspēkus, norādot, ka uz Igauniju 2017.gadā tiks nosūtīti desmit tanki un 120 karavīri, vēsta nacionālā raidorganizācija.

Somijas mediju grupa "Lannen Media" piektdien bija izplatījusi informāciju, ka ASV nākamgad grasās uz Igauniju nosūtīt 9000 karavīru un 500 tanku.

Patiesībā ASV uz Igauniju grasās papildus nosūtīt tikai desmit tankus un 120 karavīrus.

To, kādas vēl karaspēka vienības NATO valstis 2017.varētu nosūtīt uz Igauniju, tiks noteikts alianses samitā jūlijā Varšavā.

ASV Aizsardzības sadarbības biroja pārstāvis Tallinā pulkvežleitnants Viljams Maknikols apliecināja, ka Savienotās Valstis nākamgad papildus plāno pārvietot uz Igauniju desmit tankus un 120 karavīrus.

"Tanku rotā parasti ir 100 līdz 120 karavīri, desmit tanki " M1 Abrams", četras kaujas automašīnas "Bradley" un atbalsta bruņumašīnas," sacīja Maknikols.

Tam sekos citas atbalsta vienības, viņš piebilda.

"Tās Baltijas valstīs tiks izvietotas tur, kur nepieciešams atbilstoši pastāvošajam deviņu mēnešu karaspēka rotācijas plānam," sacīja Maknikols.

BNS/Foto: EPA/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Labākie jaunie restorāni Latvijā. TOPS 25
  • Purva Intas pēdējā vēlēšanās izpildīta. Viņa apglabāta pie savām mājām. FOTO 40
  • Fotogrāfs, kurš nobildēja lakatā tērpto sievieti uz tilta: "Viņa bija šausmās!" 24