Grieķijas pilsoņu aizsardzības ministrs Niks Tosks brīdina, ka Idomeni nometnē pie Grieķijas robežas ar Maķedoniju iestrēgušie nelegālie imigranti var tikt radikalizēti.

Grieķijas ministrs par Idomeni nometnes bēgļiem: "Jūs šodien redzat nākotnes džihādistus". FOTO 17

Pasaulē
2016. gada 11. aprīlī 14:46 2016. gada 11. aprīlī 14:46
Grieķijas pilsoņu aizsardzības ministrs pirmdien brīdināja, ka Idomeni nometnē pie Grieķijas robežas ar Maķedoniju iestrēgušie nelegālie imigranti var tikt radikalizēti, vēsta telekanāls "Skai".

"Jūs šodien redzat nākotnes džihādistus," telekanālam pavēstīja ministrs Niks Tosks.

Viņš piebilda, ka varasiestādēm ir pamatīgi jāpārdomā sava pieeja situācijai.

Jau vēstīts, ka sadursmēs ar Maķedonijas policiju, kas svētdien raidīja asaru gāzi un šāva plastmasas lodes, lai atturētu nelegālos imigrantus no ielaušanās valsts teritorijā cauri žogam uz robežas ar Grieķiju, cietuši vismaz 300 imigranti un 23 policisti.

Vairāk nekā 11 tūkstoši cilvēku atrodas Idomeni nometnē pie Grieķijas robežas ar Maķedoniju, veltīgi cerot, ka Balkānu valstis atvērs savas robežas un ļaus tiem doties uz Ziemeļeiropu.

Pēc Eiropas Savienības (ES) un Turcijas noslēgtās vienošanās par nelegālās imigrācijas apkarošanu ievērojami sarucis Grieķijā nonākušo imigrantu skaits.

Tiek ziņots, ka Grieķijā no Turcijas pēdējo 24 stundu laikā ir ieradušies 18 nelegālie imigranti.

Atbilstoši līgumam, kas noslēgts starp ES un Turciju, Ankara apņēmusies uzņemt atpakaļ visus nelegālos imigrantus, kas nav pieprasījuši patvērumu vai kuru patvēruma pieprasījumi ir noraidīti. Par katru Turcijas atpakaļ uzņemto nelegālo imigrantu no Sīrijas ES solījusi uzņemt vienu sīriešu bēgli no Turcijas nometnēm.

 

 

LETA/Foto: AFP/LETA, EPA/LETA

Citi šobrīd lasa

40 gadu vecumā viņš nolēma: turpmāk sekošu savai sirdij. Kas patiesībā ir bestselleru "alķīmiķis" Koelju 12
Divus gadus vecs puisītis kļuvis par 8. upuri, ko nogalinājusi IKEA kumode 52
Sākusies "Origo" biznesa centra celtniecība
Skatīt visus komentārus