Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Krievijas Aizsardzības ministrijas oficiālais pārstāvis ģenerālmajors Igors Konašenkovs: "Konstatējuši kuģi vizuālās redzamības zonā, Krievijas lidotāji veica lidojumu prom no tā, ievērojot visus drošības pasākumus."

Krievijas ģenerālmajors ir vājredzīgs? "Bumbvedēji lidojuši, ievērojot visus drošības pasākumus". VIDEO 12

Pasaulē
2016. gada 14. aprīlī 14:42 2016. gada 14. aprīlī 14:42
Krievijas kara lidotāji veica lidojumu Baltijas jūrā, ievērojot visus drošības pasākumus, paziņojis Krievijas Aizsardzības ministrijas oficiālais pārstāvis ģenerālmajors Igors Konašenkovs, tā komentējot Vašingtonas paziņojumu, ka Krievijas bumbvedēji esot bīstami pārlidojuši ASV eskadras mīnu kuģim.

Viņš informēja, ka militāro lidmašīnu maršruts patiešām iet cauri teritorijai, kur atradās ASV karakuģis. Konašenkovs uzsvēra, ka 70 kilometru attālumā no šīs vietas atrodas Krievijas jūras spēku bāze.

"Konstatējuši kuģi vizuālās redzamības zonā, Krievijas lidotāji veica lidojumu prom no tā, ievērojot visus drošības pasākumus," norādīja ministrijas pārstāvis.

Konašenkovs piebilda, ka Krievijas Gaisa un kosmiskie spēki lidojumus veic, ievērojot starptautiskās normas.

ASV bruņoto spēku Eiropas pavēlniecība (EUCOM) trešdien paziņoja, ka divi Krievijas bumbvedēji, Baltijas jūrā Polijas piekrastē bīstami zemā augstumā pārlidojot ASV eskadras mīnu kuģim "Donald Cook", rīkojušies "nedroši un neprofesionāli".

Šī pārlidošana notika otrdien, brīdī, kad no amerikāņu karakuģa gatavojās pacelties Polijas militārais helikopters. Par šo incidentu trešdien vēstīja amerikāņu telekanāli, atsaucoties uz aizsardzības jomas amatpersonām, un EUCOM izplatīja incidenta fotogrāfiju un videoierakstu.

Jau ziņots, ka šāda pārlidošana notika otrdien, brīdī, kad no amerikāņu karakuģa gatavojās pacelties Polijas militārais helikopters. Par šo incidentu trešdien vēstīja amerikāņu telekanāli, atsaucoties uz aizsardzības jomas amatpersonām, un EUCOM izplatīja incidenta fotogrāfiju un videoierakstu.

"Mēs esam dziļi nobažījušies par Krievijas nedrošajiem un neprofesionālajiem manevriem," paziņoja Eiropas pavēlniecības preses dienests.

"Šīs darbības var novest līdz nevajadzīgai eskalācijai attiecībās starp valstīm, un var novest līdz avārijai vai nelaimes gadījumiem, kuri var kļūt par nopietnas traumas vai nāves cēloni," teikts paziņojumā.

Karakuģis "Donald Cook" nelietoja ieročus, jo šīs Krievijas puses darbības neradīja reālus draudus, ziņoja specializētais ASV karaflotes izdevums "Navy Times". Izdevums citēja atvaļināta ASV jūras spēku virsnieka Rika Hofmana teikto, ka Krievijas bumbvedēju "Su-24" darbības "neapšaubāmi bija provokatīvas, tomēr tās neradīja reālus draudus".

"Mēs neesam karastāvoklī ar Krieviju. Mums ir jāveic darbības tad, kad mums uzbrūk kāds, kurš nav noskaidrojis, kas mēs esam, un šajā gadījumā tā nebija," atzīmēja Hofmans.

"Navy Times" atgādināja, ka šajās Krievijas kara lidmašīnās nebija manīti ieroči.

Rietumvalstu mediji ziņoja, ka Krievijas bumbvedēji "Su-24" un helikopters "Ka-27" divu dienu laikā veica pārlidojumus ASV eskadras mīnu kuģim "Donald Cook", kas piedalās mācībās Baltijas jūrā. Pārlidojumi, kas atgādinājuši "uzbrukuma imitāciju", notika ļoti zemā augstumā. Mēģinājumi sazināties ar pilotiem angliski un krieviski bija neveiksmīgi.

Krievijas armijas lidmašīnas bīstami zemā augstumā pārlido ASV eskadras mīnu kuģim - video:

LETA/Foto: Ekrānuzņēmums no video, Vida Press

Citi šobrīd lasa

Super lēts dzīvoklis Rīgas centrā - neuzķeries! Sludinājumu portālā uzdarbojas krāpnieki 13
Jaunumi Ēģiptē aizturētās britu tūristes lietā: spriedums varētu tikt nolasīts Ziemassvētkos 14
FOTO: uzspridzināta viena no ASV slavenākajām sporta būvēm 3
Skatīt visus komentārus