Mēs šo valsti jau saucam tā, kā viņi gribētu, proti, vienkārši Čehija. Nevis Čehijas (vai čehu) Republika.

Čehijas Republikā plāno mainīt valsts nosaukumu 6

Ārzemēs
2016. gada 14. aprīlī 20:57
Sarunvalodā gan mēs, gan daudzas citas valstis Čehiju sauc par Čehiju, taču tās oficiālais nosaukums ir Čehu (Čehijas) Republika. Šīs valsts ārlietu ministrs informējis, ka, iespējams, jau drīzumā zeme tiks pārdēvēta, lai oficiāli tā būtu vienkārši Čehija.

Tā būšot īsāk un vieglāk visiem, par plāniem mainīt valsts oficiālo nosaukumu paziņojis ārlietu ministrs Lubomirs Zaraleks, un par nodomiem informēts arī prezidents Milošs Zēmans, vēsta "Mail Online".

Lai arī latviešu valodā eksistē vārds 'Čehija', vairumā citu valstu valodu tā nav, proti, tā vienmēr ir, skan un rakstās kā Čehu Republika.

Arī paši čehi un amatpersonas atzīst, ka vietās, kur tas iespējams un kur tiek saprasti, savu valsti sauc par Čehiju, nevis Čehu Republiku - tā gluži vienkārši esot īsāk un daudzviet valsts nosaukums nekādas problēmas nerada. Arī zeme, ko mēs zinām kā Slovākiju, oficiāli saucama par Slovāku Republiku, sacīja Zaraleks, taču publiski reti kurš to darot, - ir vienkārši Slovākija. Turpinot piemēru virteni, viņš minēja Krieviju, kas oficiāli ir Krievijas Federācija, bet ļaužu valodā viss tiek vienkāršots. Un, ja reiz tā ir vieglāk visiem, kāpēc gan lai valsts neiztiktu bez 'Republikas', paliekot vienkārši Čehija?

Kasjauns.lv/Foto: Shutterstock
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Ieroču atļaujas izsniedzējs runā publiski: noziegums, par kuru tur aizdomās Egidiju, ir kas nepieredzēts 16
  • Latvietim Andrejam Īrijā piespriež mūža ieslodzījumu. Cietumā sēž arī viņa brālis 36
  • Latviešu čalis parāda, kā zibenīgi kļūt par zvaigzni feisbukā 17