Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Mēs šo valsti jau saucam tā, kā viņi gribētu, proti, vienkārši Čehija. Nevis Čehijas (vai čehu) Republika.

Čehijas Republikā plāno mainīt valsts nosaukumu 6

Pasaulē
2016. gada 14. aprīlī 20:57 2016. gada 14. aprīlī 20:57
Sarunvalodā gan mēs, gan daudzas citas valstis Čehiju sauc par Čehiju, taču tās oficiālais nosaukums ir Čehu (Čehijas) Republika. Šīs valsts ārlietu ministrs informējis, ka, iespējams, jau drīzumā zeme tiks pārdēvēta, lai oficiāli tā būtu vienkārši Čehija.

Tā būšot īsāk un vieglāk visiem, par plāniem mainīt valsts oficiālo nosaukumu paziņojis ārlietu ministrs Lubomirs Zaraleks, un par nodomiem informēts arī prezidents Milošs Zēmans, vēsta "Mail Online".

Lai arī latviešu valodā eksistē vārds 'Čehija', vairumā citu valstu valodu tā nav, proti, tā vienmēr ir, skan un rakstās kā Čehu Republika.

Arī paši čehi un amatpersonas atzīst, ka vietās, kur tas iespējams un kur tiek saprasti, savu valsti sauc par Čehiju, nevis Čehu Republiku - tā gluži vienkārši esot īsāk un daudzviet valsts nosaukums nekādas problēmas nerada. Arī zeme, ko mēs zinām kā Slovākiju, oficiāli saucama par Slovāku Republiku, sacīja Zaraleks, taču publiski reti kurš to darot, - ir vienkārši Slovākija. Turpinot piemēru virteni, viņš minēja Krieviju, kas oficiāli ir Krievijas Federācija, bet ļaužu valodā viss tiek vienkāršots. Un, ja reiz tā ir vieglāk visiem, kāpēc gan lai valsts neiztiktu bez 'Republikas', paliekot vienkārši Čehija?

Kasjauns.lv/Foto: Shutterstock

Citi šobrīd lasa

Kāda ir ASV pirmās lēdijas Melānijas Trampas diēta un iemīļotākie ēdieni? 11
Kāpēc lidmašīnā labāk nepasūtīt veģetāru ēdienu: pasažieru drausmā pieredze 14
Policija atklāj vietas, kur varētu atrasties 12 jaunie pārvietojamie fotoradari 5
Skatīt visus komentārus