Ziemeļkoreja izšķērdīgi svin sava pirmā vadoņa, kurš ir arī pašreizējā valsts vadītāja Kima Čenuna vectēvs, dzimšanas dienu 15.aprīlī. Tas bieži tiek darīts ar plašām militārām parādēm, demonstrējot jaunākos ieročus, vai ar raķešu palaišanu.

Ziemeļkoreja pirmā vadoņa jubilejā neveiksmīgi izmēģina ballistisko raķeti 5

Pasaulē
2016. gada 15. aprīlī 09:21 2016. gada 15. aprīlī 09:21
Ziemeļkoreja, kur piektdien tiek atzīmēta valsts pirmā vadoņa Kima Ilsuna (Irsena) dzimšanas diena, šajā dienā neveiksmīgi izmēģināja ballistisko raķeti, paziņoja Dienvidkorejas armija.

Neveiksmīgais izmēģinājums notika pēc ziņām, ka Phenjana gatavojas savas mobilās vidēja darbības rādiusa raķetes “Musudan” pirmajam testam lidojumā. Tiek uzskatīts, ka šī raķete varētu sasniegt ASV bāzes Klusā okeāna salā Guamā.

"Ziemeļkoreja, šķiet, piektdienas rītā mēģināja veikt raķetes testu pie savas austrumu piekrastes, bet tas, šķiet, bija neveiksmīgs,” paziņoja Dienvidkorejas bruņoto spēku ģenerālštābs.

Paziņojumā nebija identificēts šīs raķetes tips, bet Dienvidkorejas ziņu aģentūra “Yonhap” citēja vārdā nenosauktas armijas amatpersonas teikto, ka šī raķete bijusi “Musudan”.

Ziemeļkoreja izšķērdīgi svin sava pirmā vadoņa, kurš ir arī pašreizējā valsts vadītāja Kima Čenuna vectēvs, dzimšanas dienu 15.aprīlī. Tas bieži tiek darīts ar plašām militārām parādēm, demonstrējot jaunākos ieročus, vai ar raķešu palaišanu.

Korejas pussalā ir pastiprinājies saspīlējums, kopš Phenjana janvārī veica ceturto kodolizmēģinājumu, bet februārī īstenoja raķetes palaišanu, kas tiek uzskatīta par maskētu ballistiskās raķetes izmēģinājumu.

ANO Drošības padome reaģēja uz šīm darbībām, nosakot līdz šim stingrākās sankcijas pret Ziemeļkoreju, kas pēc tam vairākkārt draudēja ar uzbrukumiem Dienvidkorejai un ASV.

Ziemeļkoreja ir veikusi vairākus maza un vidēja darbības rādiusa raķešu izmēģinājumus, bet līdz šim nebija izmēģinājusi “Musudan”, kuras darbības rādiuss tiek lēsts no 2500 līdz 4000 kilometriem.

Šī darbības rādiusa apakšējā robeža ļautu raķetei sasniegt Dienvidkoreju un Japānu, bet augšējā robeža – ASV militārās bāzes Guamā.

“Musudan” kā Ziemeļkorejā izstrādāta raķete pirmoreiz tika demonstrēta militārā parādē Phenjanā 2010.gada oktobrī.

 

 

LETA/Foto: EPA/LETA

Citi šobrīd lasa

Šveices policija izmeklē uzbrukumu ar cirvi: kas zināms par Latvijas pilsoni, kurš tajā vainojams? 38
Slavenajam aktierim Armenam Džigarhanjanam draud bēdīgs gals 24
Apprecējies astrologs Kristaps Baņķis
Skatīt visus komentārus