Austriešu ģenerāļa vārdi, ka "Krievija ir daudz tuvāk Austrijai nekā daudzas citas pasaules lielās valstis", pasniegti tā, ka tie tulkojami politiskā kontekstā, nevis ģeogrāfiskā, kā to patiesībā bija domājis Komenda.

Krievijas izlūkdienesti slepeni ieraksta un pārveido Austrijas ģenerālštāba priekšnieka teikto 5

Pasaulē
2016. gada 16. aprīlī 17:45 2016. gada 16. aprīlī 17:45
Krievijas izlūkdienesti slepeni ierakstījuši Austrijas ģenerālštāba priekšnieka Otmāra Komendas tikšanos ar savu krievu kolēģi Valēriju Gerasimovu, kas 6.aprīlī notika Maskavā, vēsta laikraksts "Kurier".

Abu ģenerāļu tikšanās tika ierakstīta, izmantojot slepenas kameras un mikrofonus, bet pēc tam ieraksts, to stipri rediģējot, tika nopludināts krievu medijiem, kas izplatīja patiesībai neatbilstošu šīs tikšanās interpretāciju, raksta "Kurier".

No ieraksta, piemēram, tikusi gandrīz pilnībā dzēsta migrācijas krīzes apspriešana, atstājot vienīgi Komendas izteikumu, ka Austrija nemaz neatrodas tik tālu no Krievijas.

Turklāt austriešu ģenerāļa vārdi, ka "Krievija ir daudz tuvāk Austrijai nekā daudzas citas pasaules lielās valstis", pasniegti tā, ka tie tulkojami politiskā kontekstā, nevis ģeogrāfiskā, kā to patiesībā bija domājis Komenda.

Vēl viens piemērs, kā šī saruna sagrozīta krievu mēdijos, ir apgalvojumi, ka tikšanās notikusi par spīti Eiropas Savienības (ES) sankcijām, lai gan patiesībā tā notika Austrijas prezidenta valsts vizītes ietvaros.

Kā norāda "Kurier", Austrijas izlūkdienesti uzskata, ka notikušais ir iepriekš plānota operācija, kurā izmantota dezinformēšanas taktika, ko iecienījusi Krievijas militārā izlūkošana.

LETA/Foto: Vida Press

Citi šobrīd lasa

Agnese ar savu dēliņu Jūrmalā izgāja no mājām un pazuda  6
Amerikāņu asprāši kādā kulta filmā atraduši Porziņģa dubultnieku
Pēc nesaskaņām ar Porziņģi un Entoniju "Knicks" komandu pamet NBA leģenda Fils Džeksons 11
Skatīt visus komentārus