Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Vācijas tiesa ļauj tirgot Merkelei "rezervētas" miniatūras suvenīru karātavas. (Foto: Facebook)

Vācijas tiesa pārsteidz ar lēmumu atļaut tirgot "karātavas Merkelei" 12

Ārzemēs
2017. gada 7. decembrī 14:02 2017. gada 7. decembrī 14:02
Kasjauns.lv/LETA
Vācijas federālās zemes Saksijas tiesa atļāvusi kādam iedzīvotājam likumīgi tirgot miniatūras suvenīru veida karātavas, lai arī uzraksti uz tām vēsta, ka tās rezervētas Vācijas kanclerei Angelai Merkelei un vicekancleram Zigmāram Gabriēlam.

Negaidītais tiesas lēmums ļauj tirgot antiislamizācijas kustības PEGIDA demonstrācijā 2015.gada 12.oktobrī redzamo pilna izmēra karātavu miniatūru versiju, trešdien vēstīja Vācijas laikraksts "Süddeutsche Zeitung".

Protestos pret Merkeles liberālo imigrācijas politiku 2015.gadā izmantotajām karātavām bija pievienoti uzraksti "Rezervēts Angelai "Māmiņai" Merkelei" un "Rezervēts Zigmāram "Nožēlojamajam" Gabriēlam".

Katras miniatūrās karātavas ir izrotātas tāpat kā to oriģināls, tostarp ar "rezervāciju" Merkelei un Gabriēlām, un par 15 eiro nopērkamie suvenīri ātri vien piesaistīja varasiestāžu uzmanību.

Tomēr Kemnicas prokuratūra aizstāv tiesas lēmumu, norādot, ka karātavas esot mākslas priekšmets un tās nav jāuztver nopietni. Nav pierādāms, ka apsūdzētais nopietni būtu vēlējies musināt uz uzbrukumu Merkelei vai Gabriēlam.

Aizdomās par musināšanu un kārtības traucēšanu izmeklēšana sekoja arī pēc 2015.gadā notikušās demonstrācijas, kurās tika izmantotas oriģinālās karātavas.

Par musināšanu uz noziegumiem Vācijā var tikt piespriests līdz pieciem gadiem ilgs cietumsods. Savukārt par kārtības traucēšanu var tikt piespriesta līdz trīs gadiem ilga brīvības atņemšana.

Tomēr izmeklēšana 2015.gadā tika izbeigta, jo apsūdzības nevarēja pierādīt.

Arī tajā gadījumā "nevarēja pierādīt, ka apsūdzētie ar savu rīcību vēlējās mudināt trešās puses nogalināt kancleri Merkeli un ministru Gabriēlu".

Skaidrojot lēmumu, prokuratūra norādīja, ka karātavās attēlota vēlme redzēt Merkeles un Gabriēla "politisko nāvi", un tām nav nekādas saistības ar īstu vardarbību.

Citi šobrīd lasa

Sirds un smaganu veselība: vai beidzot pierādīta saistība? 5
"Positivus" rīkotājs Majors cer šogad festivālā sagaidīt ļoti dažādu auditoriju 28
Mežs un kūdra Valdgalē joprojām deg ar atklātu liesmu; dzēšanas darbi turpināsies arī naktī 41
Skatīt visus komentārus

"Умиротворенная и счастливая": Николай Басков рассказал, как изменилась Алла Пугачева

Анастасия Волочкова в Турции: мини-бикини, невероятные шпагаты и "голые" фото 3