Džordžs Veslijs Kapers (37) (pa kreisi) un Kreigs Porters (32) notiesāšanas gadījumā saņemtu 15 gadus cietumsodu. Viņus varētu apsūdzēt arī Agneses Kļaviņas slepkavībā, ja tiktu atrastas latvietes mirstīgās atliekas.

Spānijā pazudušās latvietes Agneses Kļaviņas lietā britu vīriešiem beidzot izvirza apsūdzības 16

Pasaulē
2016. gada 18. aprīlī 20:39 2016. gada 18. aprīlī 20:39
Abi briti, kuri tika redzēti kopā ar Spānijā pazudušo 30 gadus veco latviešu viesmīli Agnesi Kļaviņu izejam no naktskluba, apsūdzēti par nelikumīgu aizturēšanu vainu pastiprinošos apstākļos.

Džordžs Veslijs Kapers (37) un Kreigs Porters (32) notiesāšanas gadījumā varētu saņemt līdz 15 gadu cietumsodu. Abi varētu tikt apsūdzēti arī Kļaviņas slepkavībā, ja tiktu atrastas latvietes mirstīgās atliekas.

Vīrieši apsūdzēti par Kļaviņas nolaupīšanu, balstoties pierādījumos, tostarp DNS analīzēs, kas savākti uz Kapera tēvam piederošās jahtas. Tāpat pierādījumos iekļauti novērošanas kameras kadri, kuros redzams, ka trīs nenoskaidroti vīrieši uz jahtu nes lielu čemodānu.

Sociālajā tīklā "Facebook" jau labu laiku darbojas kopiena "Find Agnese Klavina", kurai pašlaik ir 5331 sekotājs. Tā, visticamāk, ir Agneses radinieku aktivitāte, un lapā marta sākumā parādījies satraucošs ieraksts par to, ka feisbuks, iespējams, dzēš un/vai speciāli neļauj publiskot ziņas par lietas izmeklēšanas gaitu. No ieraksta noprotams, ka tas varētu būt divu aizdomās par sievietes slepkavības turēto puišu aizstāvju roku darbs. "Šie cilvēki izmanto dārgus juristus, lai slēptos aiz Spānijas noslepenošanas likumiem, lai gan izmeklēšana joprojām ir atvērta," teikts vietnes ierakstā 1.martā.

Tajā norādīts, ka slepkavībā apsūdzētajiem (resp., viņu pārstāvjiem tiesvedībā) ir pilna pieeja, piemēram, pierādījumu materiālu bāzei, taču Agneses ģimenei ne. Detaļas varēšot publiskot vien pēc izmeklēšanas pabeigšanas. Pazudušās gaišmates māsa pauž, ka izmeklēšana ir "ļoti dzīva" un ir pārliecībā, ka "patiesība nāks gaismā". Viņa augstu vērtē Marbellas izmeklētāju darbu.

Tagad izmeklēšanu pārņēmuši speciālisti no Madrides, un Kļaviņas tuvinieki liek lielas cerības uz to, ka taisnība tomēr triumfēs.

Kasjauns.lv jau rakstīja, ka Spānijā bez vēsts pazudusi latviešu izcelsmes viesmīle Agnese, kura pēdējo reizi redzēta "Aqua Mist" bārā 2014.gada 6.septembrī, kuru agrā rīta stundā pameta kopā ar diviem vīriešiem - Vesliju Kaperu un Kreigu Porteru. Šie abi vīri ir turīgu, ietekmīgu britu dinastiju atvases. Kā uzskata Kļaviņu ģimenes advokāts, šie cilvēki, visticamāk, latvieti noslepkavojuši un tad no jahtas iemetuši jūrā.

Agneses ķermenis joprojām nav atrasts. Viņas tuvinieki uzskata, ka tas atrodas jūras dzelmē.

Spānijas tiesa izmeklēšanas gaitu noslepenoja drīz pēc procesa uzsākšanas. Zināms, ka laivu novietnes novērošanas kameru video ir fiksējušas brīdi, kad uz jahtu tiek vilkts paliela izmēra čemodāns, un to dara abi jau minētie vīrieši un vēl kāds.

Pēc Agneses pazušanas Marbellas policijas spēki pārmeklēja visas iespējamās vietas, tomēr ķermenis netika atrasts, - nekādu pazušanas pēdu. Advokāts spāņu televīzijai sacīja: "Marbella tikusi pārmeklēta no vienas malas līdz otrai. Policija, helikopteri, suņi. Nekā! Arī vietā, kur šie abi aizdomās turamie bija atstājuši savu auto, nekas netika atrasts.

Tīra loģika - viņas ķermenis ir iemests jūrā. Tur viņi viņu apglabāja," sacīja Fernando Skorņiks, kurš tiesā pārstāv Kļaviņu ģimenes intereses, lai process beigtos sekmīgi un vainīgie jaunietes pazušanā tiktu sodīti.

Apsūdzēto britu vīriešu juristi savukārt apgalvo, ka Skorņika viedoklis esot tīrs izdomājums un pieņēmums, jo nav neviena fakta, kas pierādītu, ka tieši šie cilvēki noslepkavoja un vēlāk bez pēdām pazudināja viesmīli Agnesi.

Tiesu medicīnas eksperti gan tika mašīnā atraduši blondus matus, un DNS analīzes it kā apliecinājušas - viņa tajā bijusi. Taču līdz šim nav izdevies iegūt pārliecinošus pierādījumus tās dienas patiesajiem notikumiem, turklāt lietas izmeklēšana ir noslepenota.

 

Kasjauns.lv/LETA/Foto: Facebook

Citi šobrīd lasa

"Mīlam snīkerus, bet taisām tos citādi," - japāņi atkārto ikoniskos "adidas" modeļus
Latvijas naftas ieguvēji Valsts kontrolei pārmet nekompetenci un biznesa graušanu 8
Deviņi veģetārieši pastāsta, kā tas ir - pēc daudziem gadiem iekosties gaļas gabalā 23
Skatīt visus komentārus