Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X

Baraks Obama ieradies vizītē Vācijā 6

Pasaulē
2016. gada 24. aprīlī 23:00 2016. gada 24. aprīlī 23:00
ASV prezidents Baraks Obama svētdien ieradies vizītē Vācijā, kuras laikā viņš gatavojas kopā ar kancleri Angelu Merkeli atklāt pasaules lielāko industriālo tehnoloģiju gadatirgu Hannoverē un plāno veicināt sarunas par iecerēto Eiropas Savienības (ES) un ASV brīvās tirdzniecības līgumu (TTIP).

Lai gan abas puses noskaņotas vismaz pamatlīnijās pabeigt šo vienošanos līdz janvārim, kad Obamas pilnvaru termiņš prezidenta amatā beigsies, līgumam ir daudz pretinieku, kas raizējas, ka tas var apdraudēt pašreizējos ES vides aizsardzības un tiesiskos standartus.

Dienu pirms ASV prezidenta ierašanās Vācijas vicekanclers un ekonomikas ministrs Zigmārs Gabriels brīdināja, ka vienošanās var izgāzties, ja Vašingtona nebūs gatava uz piekāpšanos.

Pēc viņa teiktā, amerikāņi pārlieku pieķērušies idejai "Pērc Amerikas ražojumu!". "Mums tas nav pieņemams. Viņi negrib atvērt savus publiskos iepirkumus Eiropas kompānijām. Uzskatu, ka tas ir pretrunā ar brīvās tirdzniecības principiem," ministrs sacīja biznesa izdevumam "Handelsblatt".

Sestdien Hannoverē protesta akcijās pret TTIP piedalījās aptuveni 35 tūkstoši demonstrantu.

LETA, AFP

Citi šobrīd lasa

Kristapa Porziņģa brālis panācis savu? Viņu tagad Ņujorkā uztver daudz nopietnāk 14
"Tas bija traki..." Norvēģus izbiedē un arī sajūsmina iespaidīga dabas parādība 5
VIDEO: Nenotīrīta ceļa dēļ Krievijā izceļas iespaidīga masveida avārija 17
Skatīt visus komentārus