Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Porošenko telefonsarunā ar Putinu vienojies, ka Krievijā ieslodzītā ukraiņu pilote Nadija Savčenko tuvāko nedēļu laikā varēs atgriezties mājās karagūstekņu apmaiņas ceļā. Viņu apmainīs pret Ukrainā notiesātajiem Krievijas armijas karavīriem - 3.gvardes īpašo uzdevumu brigādes kapteini Jevgeņiju Jerofejevu un seržantu Aleksandru Aleksandrovu.

Porošenko vienojies ar Putinu. Savčenko tuvāko nedēļu laikā varētu tikt apmainīta 12

Pasaulē
2016. gada 25. aprīlī 11:15 2016. gada 25. aprīlī 11:15
Ukrainas prezidents Petro Porošenko svētdien pauda cerību, ka Krievijā ieslodzītā ukraiņu pilote Nadija Savčenko tuvāko nedēļu laikā varēs atgriezties mājās karagūstekņu apmaiņas ceļā.

"Mēs vienojāmies par šīs problēmas atrisināšanas formulu. Mēs vienojāmies par sākotnējiem nosacījumiem," Porošenko paziņoja televīzijā translētā intervijā, atsaucoties uz telefonsarunu ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu.

"Šobrīd es pārliecināti ceru, ka prezidenta lidmašīna ar maniem pārstāvjiem atvedīs Nadiju uz Ukrainu tuvāko nedēļu laikā," viņš piebilda.

Kremlis šos Porošenko izteikumus vēl nav komentējis.

Ukrainas prezidents pagājušajā nedēļā atklāja, ka viņam ar Putinu izdevies saskaņot "zināmu algoritmu" Savčenko atbrīvošanas lietā. Toreiz viņš par konkrētiem pilotes atbrīvošanas laikiem nevēlējās runāt.

Porošenko tad norādīja, ka ceļu Savčenko atbrīvošanai paver Ukrainas tiesas pieņemtais spriedums Ukrainas austrumos pērn sagūstīto divu Krievijas karavīru lietā.

Krievijas tiesa 22.martā atzina Savčenko par vainīgu divu Krievijas valsts televīzijas žurnālistu nāvē apšaudē Ukrainas austrumos un piesprieda reālu brīvības atņemšanu uz 22 gadiem vispārējā režīma kolonijā.

Krievijas tiesa 22.martā atzina Savčenko par vainīgu divu Krievijas valsts televīzijas žurnālistu nāvē apšaudē Ukrainas austrumos, kas notika 2014.gadā. Savčenko, kas vainu apsūdzībās noliedz, piespriesta reāla brīvības atņemšana uz 22 gadiem vispārējā režīma kolonijā.

Savukārt Ukrainas tiesa 18.aprīlī piesprieda 14 gadus cietumā pērn maijā Luhanskas apgabalā valsts austrumos sagūstītajiem diviem Krievijas armijas karavīriem - 3.gvardes īpašo uzdevumu brigādes kapteinim Jevgeņijam Jerofejevam un seržantam Aleksandram Aleksandrovam.

Ukraina paziņojusi, ka pratināšanas gaitā abi gūstekņi apliecinājuši, ka ir Krievijas armijas aktīvā karadienesta karavīri. Krievija savukārt uzstāj, ka Jerofejevs (pa kreisi) un Aleksandrovs ir atvaļinājušies no aktīvā dienesta, pirms devušies uz Ukrainu.

Krievijas karavīri ir vainīgi agresīvā karā ar iepriekšēju vienošanos, palīdzības sniegšanā teroristiskām organizācijām un teroraktu sarīkošanā, nosprieda tiesa.

Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

 

LETA/Foto: AFP/LETA, EPA/LETA

Citi šobrīd lasa

Šī mežonīgā ģimene nesūta savus 7 bērnus skolā, ļauj viņiem visu un par rezultātu priecājas 56
Trampa jaunākais dēls sen nebija redzēts publiski, un tagad izrādās, ka viņš jau pāraudzis mammu. FOTO 8
Aleksandrs no Ņižņijnovgorodas ar savu neparasto mājdzīvnieku dzen izmisumā kaimiņus 7
Skatīt visus komentārus