Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Vācijas iznīcinātāji "Tornado" atrodas Indžirlikā jau vairākus mēnešus, kopš Berlīne pēc Parīzes teroraktiem piekrita atbalstīt Franciju tās militārajās kampaņās pret "Islāma valsti".

Vācija par 65 miljoniem būvēs militāro bāzi Turcijā cīņai pret "Islāma valsti" 4

Pasaulē
2016. gada 25. aprīlī 21:13 2016. gada 25. aprīlī 21:13
Vācijas armija plāno ilgtermiņa militāro operāciju pret teroristu grupējumu "Islāma valsts" un gatavojas Turcijas dienvidos būvēt gaisa spēku bāzi, kas izmaksās 65 miljonus eiro.

Bāzi plānots būvēt Indžirlikā, no kurienes Vācija jau veic izlūkošanas lidojumus virs Sīrijas, liecina izdevuma "Spiegel" rīcībā nonākušais Aizsardzības ministrijas dokuments.

Jauno bāzi plānots būvēt uz pašreizējās turku bāzes pamata, paplašinot to ar gaisa satiksmes kontroles centru Vācijas lidmašīnām, apmešanās vietām karavīriem un pilnībā aprīkotiem kaujas štābiem.

Mediji vēsta, ka Vācija arī apspriežas ar Turciju par vienošanos, kas ļautu ilgtermiņā izvietot Vācijas karavīrus uz Turcijas zemes.

Vācijas iznīcinātāji "Tornado" atrodas Indžirlikā jau vairākus mēnešus, kopš Berlīne pēc Parīzes teroraktiem piekrita atbalstīt Franciju tās militārajās kampaņās pret "Islāma valsti".

"Tornado" izlūko un uzņem attēlus ar potenciālajiem uzbrukumu mērķiem, pirms NATO veic gaisa uzlidojumus tiem. Vācu iznīcinātāji paceļas gaisā gandrīz katru dienu.

Indžirlikā atrodas arī Vācijas armijas degvielas uzpildes lidmašīnas "Airbus" un aptuveni 200 karavīri.

Vācija plāno nākamo sešu mēnešu laikā ieguldīt aptuveni desmit miljonus eiro gaisa satiksmes kontrolē, sevišķi, kas attiecas uz vācu lidmašīnām, vēl 15 miljonus eiro aptuveni 400 karavīru izmitināšanai un 34 miljonus eiro kaujas štābu izbūvē, no kurienes tiks veiktas koordinētas misijas.

Vācija vēlas arī par 4,5 miljoniem eiro izbūvēt atpūtas telpas saviem karavīriem.

Lielāko daļu no plānotajiem darbiem paredzēts pabeigt līdz 2017.gada vasarai.

Vācijas Aizsardzības ministrija uzskata, ka kampaņa pret "Islāma valsti" ievilksies, tādēļ steidzami nepieciešami pastāvīgāki risinājumi.

Vācijas armijai būs jāsadarbojas ar vietējiem uzņēmējiem projektu realizēšanā, bet budžets Berlīnē jau ir apstiprināts, cerot, ka celtniecība sāksies, cik ātri vien iespējams.

LETA/Foto: AFP/LETA

Citi šobrīd lasa

Tur sapņo nokļūt ikviens vīrietis! Ieskats “Victoria's Secret” modeļu ģērbtuvēs 15
Moderni un ar latviskiem elementiem: kā Latvijas sportisti izskatīsies olimpiskajās spēlēs 46
Pievilcīga blondīne kaila dodas iepirkties lielveikalā, bet neviens tam pat nepievērš uzmanību 24
Skatīt visus komentārus