Pats Erdogans draudējis, ka Dindars un Gils "smagi samaksās" par savām publikācijām, kurās aprakstītas Turcijas bruņojuma piegādes Sīrijas nemierniekiem.

Turcijas žurnālistam par "Erdogana aizvainošanu" piespriež prāvu naudassodu 2

Pasaulē
2016. gada 25. aprīlī 21:50 2016. gada 25. aprīlī 21:50
Turcijas žurnālistam Džanam Dindaram piespriests 28 650 liras (8925 eiro) liels naudassods par prezidenta Redžepa Tajipa Erdogana aizvainošanu, pirmdien pavēstīja Dindara advokāts Bilents Utku.

Kreisā laikraksta "Cumhuriyet" žurnālists apsūdzēts prezidenta, viņa dēla Bilala Erdoana un citu aizvainošanā.

Apsūdzības izvirzītas par Dindara publikācijām, kurās viņš aprakstījis valdību 2013.gada beigās sašūpojušo korupcijas skandālu, skaidroja advokāts.

"Būdams žurnālists, viņš vienkārši darīja savu darbu. Viņš neizmantoja nevienu aizvainojušu vārdu," sacīja Utku. "Protams, mēs pārsūdzēsim. Šis spriedums neatbilst likumam."

Dindars tiek tiesāts arī citā prāvā - par mēģinājumu gāzt valdību. Šajā prāvā viņam izvirzītas apsūdzības saistībā ar publikācijām par bruņojuma piegādēm Sīrijas nemierniekiem.

Dindaram un viņa kolēģim Erdemam Gilam šajā lietā draud mūža ieslodzījums. Prāva, kas noris aiz slēgtām durvīm, atsāksies 6.maijā.

Pats Erdogans draudējis, ka Dindars un Gils "smagi samaksās" par savām publikācijām, kurās aprakstītas Turcijas bruņojuma piegādes Sīrijas nemierniekiem.

LETA/Foto: AFP/LETA

Citi šobrīd lasa

"Manam draugam teica, ka esot pārāk tumšādains, jābalina āda" – modele Liene Podiņa par augstās modes aizkulisēm
Kāds fans gribēja uzrauties uz skatuves! Arī tas notika “Foo Fighters” koncertā 8
Palīdziet! Liepājniece Astrīda devās uz veikalu un neatgriezās 14
Pievienot komentāru